Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Na czym polega operacja modyfikacji warg sromowych? Czym jest labioplastyka, kiedy się ją stosuje? 8 marca, 2022

Bardzo silnie rozwijającą się dziedziną ginekologii plastycznej jest labioplastyka. Polega ona na dokonaniu zmiany kształtu jak i rozmiaru warg sromowych. W niektórych sytuacjach, dajmy na to przerośnięcie czy niesymetryczna budowa, wiele pacjentek ma problem na przykład z normalnym współżyciem czy zachowaniem higieny osobistej. Często także powodów estetycznych odgrywa tutaj znaczną rolę, w związku z tym taki zabieg wykonuje się, by zmniejszyć rozmiary tej części ciała.

para

Autor: withbeautiful
Źródło: http://www.flickr.com
Operacja plastyczna okolic intymnych u pań to nie jest żadna fanaberia, chociaż jeszcze parę lat wstecz istniała taka opinia. Nieregularne albo za duże wargi sromowe wywołują dyskomfort, ale także ból, poczucie zawstydzenia, wpływają też na brak pewności siebie w kontaktach seksualnych. Obecnie istnieje możliwość zrobienia plastyki warg sromowych w mniejszym i większym stopniu. Jeżeli w grę wchodzą mniejsze zmiany, to podlegają im fałdy błony śluzowej sromu, które są zniekształcone albo o zbyt dużych rozmiarach.

Najczęściej ten zabieg labioplastyka polega na pozbyciu się dużej części niepotrzebnej tkanki. Przy sporych zmianach zabieg przeprowadzany jest dajmy na to w przypadku atrofii, to tak zwany zanik narządu, polega zaś na ostrzykiwaniu warg sromowych botoksem. Istnieją dwie metody wykonania tego zabiegu. Jedną z nich jest metoda Trim. Jest łatwa w wykonaniu, to powoduje, że stosowana jest przez naprawdę wielu lekarzy, którzy kształcą się w labioplastyce. Spora popularność tej techniki ma związek także z faktem, iż dużo pań oczekuje sporego zmniejszenia wielkości warg sromowych mniejszych albo pozbycia się ciemnych brzegów. Metoda ta polega właśnie na ścięciu i wyrównaniu brzegów do oczekiwanego poziomu.

Jeżeli masz zamiar być na bieżąco w tym zagadnieniu, to przyda Ci się najnowsza wiadomość (http://szkolagimnastyki.lublin.pl/harmonogram). Poczytasz o niej pod wskazanym poniżej linkiem. A jeśli będziesz posiadał komentarze, chętnie na nie odpiszemy!

Kolejnym sposobem jest metoda Wedge. Za tym pojęciem stoi klinowa resekcja warg, z większą ilością modyfikacji. Pozostawia ona naturalny brzeg oraz pierwotne ubarwienie. Tego typu metoda jest czasem określana jako “technika V”, a to dlatego, iż długość jak i rozmiar warg sromowych mniejszych zmieniana jest przez zrobienie “klina” dokładnie w kształcie tej litery. Najbardziej istotną zaletą tej metody jest brak widocznej blizny oraz eliminacja potencjalnej dużej wrażliwości w czasie gdy rany się goją. Przy tym, dzięki tej technice możemy zniwelować wielkość warg bez usuwania ich naturalnych brzegów. Przez co zachowują one ten naturalny wygląd (labioplastyka ceny).

Kategorie: Dbaj o urodę Tagi: , ,