Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Na co trzeba uważać kupując odzież ochronną? 29 listopada, 2022

Ubranie robocze jest bardzo ważnym elementem wyposażenia dowolnego fizycznego robotnika albo pracownika, który ma styczność z substancjami niebezpiecznymi dla jego zdrowia. Każda hurtownia BHP posiada w swojej ofercie niezwykle wiele ubrań roboczych.

Odzież ochronna jest niezwykle wielokrotnie wytwarzana zgodnie z jej przeznaczeniem dla konkretnego zawodu i świadczonej usługi. W czasie wybierania odzieży ochronnej i roboczej musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: w których warunkach i gdzie taka odzież będzie użytkowana. Podczas wybierania takiej odzieży trzeba zwracać uwagę na surowce, z których jest stworzona tego typu odzież. Odzienie bawełniane jest lekkie i znakomicie oddycha. Jednak nie nada się do pracy w obszarze wilgotnym. Bawełniane ubrania z domieszką sztucznych włókien będą się znakomicie nadawały przy mokrej robocie. Należy zwracać także uwagę na wykończenie tego typu odzieży ochronnej. Jakość wzmocnienia złączeń i zamków jest również bardzo ważna. Zwierzchnicy wielokrotnie chcą, aby taka odzież miała logo podmiotu lub adekwatny nadruk.
siatkówka

Źródło: pixabay.com
Także do biegania powinniśmy nabyć szczególną sportową odzież. Męska odzież do biegania są to najczęściej spodnie, bluzy lub kurtki. Damska odzież do biegania jest to ubranie bardziej efektowne, komfortowe i dopasowane. Są to luźniejsze dresowe elementy, lecz też dopasowane legginsy i krótkie spodenki. Dziecięca odzież sportowa są to kolorowe ubranka skłaniające do aktywności fizycznej. Dobierając ubranie do biegania powinniśmy kierować się zwłaszcza odpowiednim rozmiarem i wygodą, która pozwala cerze oddychać. Komfortowa odzież sportowa musi być elastyczna.

Nie przydadzą nam się znakomitej jakości luźne spodnie, jeżeli będą one sztywne w kroku i nie można będzie w nich wygodnie biec. Najlepiej jest wybrać ubranie z domieszką elastycznych włókien, które rozciąga się w odpowiedni sposób.
Kategorie: Bez kategorii Tagi: , , ,