Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

My się zimy nie boimy… do czasu. Jak przeżyć zimę, a raczej jak podejść do niej odpowiednio? To nie taka zła pora roku, należy tylko dobrze do tego podejść 14 grudnia, 2022

My się zimy nie obawiamy…najczęściej w porze letniej. Tak można mówić, kiedy jest cieplutko, a my rozmarzeni chodzimy sobie ubrani lekko. Zima wydaje się wtedy dalekim koszmarem, jakiemu możemy pogrozić palcem. O tak, my się Ciebie nie boimy, myślimy, bo wiemy, iż nie istnieje możliwość, aby nam zagroziła. No ale co się odwlecze, to… I kiedy kończy się sierpień czujemy pierwsze oznaki zbliżającego się koszmaru. We wrześniu może być jeszcze przyjemnie, ale w kolejnych miesiącach to już… no wszyscy wiemy.

kurtki na zimę

Wyciągamy z szafy potrzebną broń w boju z nadciągającym koszmarem: kurtkę puchową (patrz: szalik, rękawiczki, czapkę, sięgamy po konkretne obuwie… I zaczynamy tak chodzić, starać się zaadoptować do nowych warunków, jakie przecież co roku są jakby nowe, chociaż dobrze poznane. Ciężko się bowiem zaadoptować do tych zmian wartości temperatury, jeszcze w sumie nie tak dawno narzekaliśmy na upał, aktualnie robi się coraz zimniej. No ale zima nie jest wcale mroźna i śnieżna, jest za to deszczowa i wietrzna, to akurat Ciebie nie cieszy, bo zima to zima, bez względu na to, jaka jest, nigdy nie będzie choć trochę bardziej wiosenna.

Ale właściwie było i tak w historii, że kilka dni w zimę bardziej przypominało wiosnę niż okres zimowy, czy chociażby jesień, ale trwa to bardzo krótko, że ciężko potraktować taki „bonus” jako lekarstwo na zimową chorobę. Wiele osób zamiast tego typu rewelacji czy jesieni w zimie, naprawdę już woli, żeby jak była zima to normalna zima.

Jeżeli zaciekawił Cię opisywany artykuł, to odnośnik do źródła zaprowadzi Cię do podobnych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Nie muszą nam doskwierać syberyjskie fale mrozów czy śnieżyce z prawdziwego zdarzenia, po prostu jak okres zimowy to śnieg. Po prostu niektórzy wierzą, że jeśli zima będzie ciepła to lato może być właśnie zbyt zimne lub inne pory roku oszaleją. Jest w tym jakieś zagrożenie, lecz nie zawsze występuje bezpośredni związek między takimi anomaliami.

zima

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy też przyznać, że chociaż wiele osób nie lubi zimy, to marzy, ażeby chociaż święta Bożego Narodzenia były prawdziwie zimowe. Z czego to wynika? Pewnie z dzieciństwa, z opowieści i z niektórych filmów, w których święta Bożego Narodzenia zawsze są pełne śniegu. Spójrzmy choćby na „Kevina samego w domu”, wielce kultowy film w naszych świątecznych domach. Wiadomo, jest tam dużo śniegu, jest prawdziwa zima, co prawda, nie ma Kevina bliskich, ale aura jest tak wyśmienita, że możemy to zaakceptować. No więc jak zima to strach, ale białe święta już tak. Chyba trochę nie wiemy, czego tak naprawdę pragniemy.