Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Modne metody depilacji 6 czerwca, 2022

Epilacja jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych. Poniektórzy golą się codziennie, inni korzystają z zabiegów raz na miesiąc.
Bez względu na to, jaką metodę depilacji wyselekcjonujesz, musi ona być dostosowana do rodzaju twojej skóry.

kosmetyki do opalania
Depilacja nie jest objawieniem naszej ery. Panie robiły to już czasach starożytnych – w Grecji stosowały wypalanie płomieniem lampki oliwnej, w Cesarstwie Rzymskim używały kremów mieszczących pumeks. Dziś mamy metody nowoczesne, a pomimo to zdarza się, iż efekt końcowy rozczarowuje – skóra jest zaczerwieniona, boli, wyskakują na niej krostki. Można zapobiec takim nieprzyjemnym reakcjom. Jaką metodę depilacji wyselekcjonować? Przede wszystkim dobierz strategię właściwą do konkretnej części ciała. Na dużej nawierzchni ramion oraz nóg dobrze sprawdza się wosk na gorąco bądź na zimno, pianki oraz depilator elektryczny. Do buzi używaj specjalnych specyfików do skóry wrażliwej czy wosku na zimno. W strefie bikini najbardziej odpowiedni będzie krem, jednakże jeżeli cię podrażnia, miewasz po nim bolesne zaczerwienienia, zastosuj golarkę.
sklep internetowy

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
apartamentowce

Autor: Wawel Service
Źródło: Wawel Service

Pamiętaj, epilacji nie wolno wykonywać bezpośrednio po opalaniu ani opalać się zaraz po depilacji – skóra będzie wówczas bardziej wrażliwa. Z tej przyczyny po depilacji odczekaj z opalaniem co najmniej 24 godziny. Bywa również, że skóra nie znosi żadnej z owych metod. Zostaje nam wówczas jedynie depilacja laserowa Szczecin. Epilacja laserowa jest formą depilacji na stałe. Znaczy to, iż po skończeniu całej serii zabiegów włosy już nie odrosną.

Światło lasera zostaje pochłaniane przez barwnik barwniki do makijażu permanentnego sklep skóry i włosów – melaninę, jaka przemienia je w ciepło i niszczy na zawsze cebulkę włosa. Zabieg ten jednakże musimy powtórzyć cztery, nawet siedem razy.