Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Moda na włoskie ciuchy, obuwie i dodatki jest wciąż trendy 7 grudnia, 2022

O tym, iż moda pochodząca z Włoch jest niezmiernie popularna w naszym kraju świadczyć może fakt, że na półkach sklepowych nie brakuje odzieży pochodzącej od przeróżnych projektantów wywodzących się z Półwyspu Apenińskiego.
Jedną z firm, która u nas cieszy się olbrzymim zainteresowaniem jest bez wątpienia Terranova. Jest to firma, której początki dotuje się na rok 1961, aczkolwiek właściwie marka na dobre dotarła do świadomości odbiorców dopiero w 1988 roku. Na początku swej działalności Terranova funkcjonowała głównie na rynku Europy Zachodniej oraz w USA.

Dziś jednak dostrzega się wzrost zainteresowania na obszarze Europy Wschodniej, która niesie w sobie ogromny potencjał. Korzysta na tym również Polska, w której nieustannie przybywa butików, które posiadają w ofercie odzież tej włoskiej firmy. Na samym początku Terranova (dowiedz się więcej: była marką, która była dedykowana jedynie dla dorosłych odbiorców. Z czasem jednak, jak to bywa w przypadku sporej części marek odzieżowych stworzono coraz nowsze kolekcje skierowane do najmłodszych klientów.

Każda z pań bardzo dużą uwagę zwraca na to, co ma na swych nogach. Jednym z wyborów, który przychodzi im na myśl w pierwszym rzędzie są zakolanówki. W szczególności lubią je kobiety młodsze, które mają długie nogi. Na nich zakolanówki wyglądają najbardziej seksownie. Noszone są głównie w okresach, gdy dni są chłodniejsze. Możemy je założyć na przykład na rajstopy. Nieco mniej komfortowe jest zakładanie ich, gdy temperatura jest wyższa. Nie brakuje kobiet, które uważają, iż zakolanówki świetnie współgrają ze spódniczkami. Mnóstwo z nich zakłada je od legginsów, które również cieszą się olbrzymią popularnością.

Dosyć odważnym dodatkiem do damskiego ubioru są szpilki różowe. Często są one noszone przez młodsze kobiety, dla których barwa ta zdaje się być najbardziej odpowiedni. Szpilki w kolorze różowym w dalszym ciągu są preferowane, aczkolwiek spotkanie ich na ulicy nie jest już aż tak bardzo częste, jak jeszcze parę lat temu. Bardzo możliwe jednak, że wraz z przyjściem kolejnego sezonu znowuż powrócą do łask i znowuż będziemy mogli oglądać panie w takim właśnie obuwiu.