Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Mikrodermabrazja czyli złuszczanie naskórka, warianty, przeciwwskazania 4 lutego, 2022

Mikrodermabrazja to ekskluzywna jak też nowoczesna technologia, która w swym działaniu oddziałuje na polepszenie funkcjonowania skóry oraz pomaga poradzić sobie z różnymi problemami skórnymi.

Zabieg ten polega na monitorowanym wygenerowaniu podciśnienia. Uwalniane z wielką prędkością mikrokryształki spadają na powierzchnię skóry, usuwając z niej martwe komórki naskórka a także wszelkie zanieczyszczenia. Proces złuszczania jest stopniowy, stąd zagrożenie nazbyt głębokiego czy też nierównomiernego łuszczenia jak też powstawania blizn jest śladowy. Olbrzymią walorem zabiegu jest fakt, iż jest on całkiem bezbolesny (zobacz bezbolesny dentysta z Wrocławia) a także bezproblemowy w wykonaniu, dzięki czemu osoba poddająca się mikrodermabrazji może zaraz wrócić do życia codziennego.
mikrodermabrazja wrocław

Autor: Racoon Polska
Źródło: Racoon Polska

Makijaż inspirowany stylem grunge

Autor: Golden Rose
Źródło: Golden Rose
Istnieją trzy rodzaje mikrodermabrazji: korundowa, diamentowa a także tlenowa. Mikrodermabrazja diamentowa polecana jest jednostkom z cienką, wrażliwą i skłonną do zmian alergicznych skórą. W trakcie tego zabiegu użytkuje się diamentową głowicę, którą przemieszcza się po skórze za pomocą metalowej końcówki spełniającej rolę „elektroluksu” gromadzącego zdjęty naskórek. Zabieg trwa około godziny oraz jest całkowicie bezbolesny, gdyż naskórek nie zawiera zakończeń nerwowych. skóra staje się gładziutka oraz wolna od podrażnień. Ponieważ mikrodermabrazja diamentowa jest metodą bezpyłową, nie pozostawia śladów proszku na skórze. Mikrodermabrazja Wrocław – wskazania.

Wskazaniem do mikrodermabrazji jest starzenie się skóry, prosaki, zagłębienia a także nierówności skóry, bruzdy, blizny po trądziku, rozszerzone pory, wiotkość skóry, zamykanie naczynek krwionośnych i usuwanie przebarwień.