Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Metody na to, w jaki sposób dbać i skórę twarzy w zimie 6 października, 2022

W okresie zimowym trzeba szczególnie zadbać o skórę twarzy. Jest ona narażona na niekorzystne temperatury na zewnątrz oraz ciepłe, suche powietrze w środku lokali, jakie bardzo źle wpływają na jej wygląd i kondycję. Dlatego, chcąc mieć zdrowy oraz ładny wygląd cery, musimy wyjątkowo się o nią zatroszczyć.Najistotniejsze jest wykorzystywanie najlepszej klasy kremów do cery.

twarz kobiety

Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy, iż bez względu na sezon w roku, podstawą pielęgnacji jest krem nawilżający . Nie używajmy mimo wszystko kremu nawilżającego zaraz przed wyjściem z domu, albowiem to może zadziałać źle na naszą twarz. Przed samym wyjściem polecane jest natomiast wysmarować twarz kremem ochronnym, półtłustym lub ewentualnie tłustym. To zapewni lekką warstwę ochronną na skórze, przez co cera będzie bardziej odporna na niskie temperatury i zimno. Co interesujące, już sam makijaż, a konkretnie fluid oraz puder stanowią pewnego rodzaju powłokę zabezpieczającą twarz przed zanieczyszczeniami oraz niską temperaturą.

Jak widać więc, kosmetyki te służą nie wyłącznie do upiększenia lub podkreślenia urody, ale mają różne wskazane zastosowania. Przenigdy nie zapominajmy też o szmince ochronnej na usta. Wargi są w zimie bardzo narażone na zranienia oraz wysychanie, intensywne nawilżanie oraz pielęgnacja są więc w ich przypadku wymagane! W okresie zimowym ciągle trzeba normalnie nakładać różnego rodzaju specyfiki do twarzy, takie jak serum, maseczki czy peelingi. Jeśli chodzi o pielęgnację cery problemowej, to tutaj też nie trzeba diametralnie zmieniać używanych wcześniej kuracji.

Jeśli więc na przykład mamy trądzik albo rozszerzone pory (rozszerzenia porów) i dermatolog przepisał nam konkretny krem, maść czy innego typu środek, to oczywiście używajmy go nadal, pamiętając jednakże o dodatkowej ochronie oraz pielęgnacji, o której wspomniano powyżej.Przedstawiając porady dotyczące dbania o cerę, warto wspomnieć również o włosach, bo te także są bardzo narażone na uszkodzenia w okresie zimowym. Niskie temperatury na dworze a także ciepłe powietrze w środku mieszkań czy domu sprawiają, że włosy stają się bardzo suche, łamliwe i elektryzujące się. W tym przypadku też należy zainwestować w odpowiednie nawilżenie w postaci szamponów, odżywki, maseczek lub serum do włosów. Zawsze miejmy też czapkę lub innego rodzaju okrycie głowy – to nie tylko zabezpieczy włosy, lecz, co istotniejsze, ochroni naszą głowę i przeciwdziała przeziębieniom, a zdrowie jest w końcu najważniejsze.