Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Medycyna estetyczna – które zabiegi są popularne? 11 marca, 2022

W naszym kraju funkcjonuje coraz więcej klinik medycyny estetycznej, jakie oferują szereg rozmaitych zabiegów, pozwalających walczyć z kompleksami dotyczącymi wyglądu, lecz również poprawić komfort życia i podnieść samoocenę. Najpopularniejsze zabiegi dotyczą usuwania krępujących zmian na skórze, a także korekt plastycznych twarzy.

Zdrowa skóra

Autor: SHAR-POL
Źródło: SHAR-POL
Dzisiejsza medycyna estetyczna zezwala na pozbywanie się blizn po wypadkach, szpecących tatuaży i nieestetycznie prezentujących się blizn. Dostępnych jest także wiele zabiegów, które pomagają w zwalczaniu śladów po ciąży czy stracie sporej ilości kilogramów. Jeśli chodzi o rozstępy usuwanie takich zmian możliwe jest kilkoma metodami- . Oczywiście możemy próbować pozbyć się ich domowymi sposobami, na przykład za pomocą maści, lecz jeśli mamy problem taki jak rozstępy usuwanie defektów skórnych najlepiej będzie zostawić w rękach specjalistów. Dzisiaj gabinety medycyny estetycznej oferują w owym między innymi: peeling chemiczny kwasem glikolowym, mezoterapię, mikrodermabrazję i zabieg laserowy.

Czy ten tekst Ci się podoba? Jeśli tak, to aby zdobyć zbliżone dane na prezentowany temat, spójrz na informacje, one niewątpliwie także przykują Twoją uwagę.

Najlepsze skutki najczęściej uzyskuje się w przypadku właśnie ostatniego z wymienionych sposób likwidowania rozstępów, czyli terapii laserowej, która stymuluje skórę do intensywnej regeneracji. A wszystko za sprawą nowoczesnego lasera, który poprzez mikroskopijne igiełki podgrzewa tkanki. Aby osiągnąć najlepsze efekty laseroterapii, powinno się zaplanować serię kilku zabiegów w dokładnych odstępach czasu, rekomendowanych przez lekarza.

Kolejnym niezwykle cieszącym się dużą popularnością zabiegiem, jaki umożliwia medycyna estetyczna jest korekcja nosa. To już zdecydowanie bardziej inwazyjny zabieg, jednak decyduje się na niego sporo osób, jakie chciałyby zmodyfikować kształt nosa – poprawić symetrię, długość i szerokość, usunąć garbek, zmniejszyć bądź podnieść czubek nosa. Korekcja nosa może zatem odnosić się do całego, czyli zarówno części chrzęstnej jak i kostnej lub też tylko części chrzęstnej nosa- zobacz tu. Zabieg korekcji kształtu nosa przebiega w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym, zależnie od wyników konsultacji oraz wyników badań. Cięcia tworzy się wewnątrz nosa i zszywa rozpuszczalnymi nićmi, nie ma zatem jakichkolwiek widocznych dla otoczenia na skórze.