Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Łupież okazuje się bardzo przykrą dolegliwością, walcz z nim przy użyciu domowych produktów 9 marca, 2022

Łupież staje się bardzo przykrą i krępującą dolegliwością, która wyraźnie rzutuje na samopoczucie i samoocenę człowieka. Polega ona na zbytnim złuszczaniu się skóry głowy, co objawia się opadaniem z włosów brzydkich białych drobinek, które pokrywają odzież. Powstawanie łupieżu miewa charakter zdrowotny, lecz w licznych sytuacjach łączy się z niewłaściwą pielęgnacją skóry głowy, jak również z nadmiernym stosowaniem kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji włosów.

zobacz to!

Autor: ZF Polpharma SA
Źródło: ZF Polpharma SA

Czy domowe środki pomagają na łupież?

Gdy człowiek zauważa u siebie kłopoty z łupieżem, chce jak najszybciej zareagować, ponieważ jest to zmiana wyjątkowo kłopotliwa oraz przynosząca dyskomfort psychiczny. Niejednokrotnie sięga się po szampony przeciwłupieżowe oraz inne sposoby z półki drogerii. Tymczasem warto zastanowić się nad naturalnymi produktami, które znaleźć można w każdej lodówce.

Poznaj dodatkowo inne dane dotyczące tej tematyki. Kliknij tu i zobacz więcej na ten temat (http://www.englander.com.pl/aktualnosci/) tej kwestii. To także bardzo Cię zainteresuje.

Łupież w dużej mierze spowodowany bywa kłopotem z przesuszeniem skóry głowy, zatem może tu pomóc odpowiednia pielęgnacja oraz kuracja przy pomocy składników nawilżających oraz odżywiających.

Niedrogie preparaty na łupież

Już przed laty nasze babki poszukiwały efektywnych sposobów na występowanie łupieżu. Nie posiadając na podorędziu eleganckich sklepów oraz salonów kosmetycznych, wspomagały się tym, co miały w domu. Domowe sposoby na łupież okazują się ciągle w użyciu, gdyż pomimo biegu lat ciągle okazują się uniwersalne i skuteczne, jak też tanie i łatwo dostępne – zobacz stronę. Zainteresowaniem cieszą się płukanki ziołowe, jak na przykład z pokrzywy nagietka bądź rumianku. Wielką ulgę przynoszą

włosy

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com

także kompresy wykonywane z oliwy z oliwek albo soku cytrynowego. Wspomniane środki należy delikatnie wmasowywać w skórę głowy, a po kwadransie starannie spłukać.

Zamiast maski jogurt albo jajko

Włosy oraz skóra głowy wymagają odżywienia i dostaw cennych składników. Można im to zagwarantować stosując właściwe odżywki, albo biorąc produkty z lodówki. Naturalne metody bywają wiele tańsze i nie przeciążają włosów. W miejsce maseczki na włosy da się zastosować jogurt naturalny albo mieszankę z ubitego białka pomieszanego z żółtkiem. Taką maseczkę trzeba potrzymać na włosach przez kilkadziesiąt minut, a później umyć przy pomocy ciepłej wody i łagodnego kosmetyku. Jeżeli problemy z łupieżem się utrzymują, warto odwiedzić dermatologa.
Kategorie: Dbaj o urodę Tagi: , ,