Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Leczenie zeza u ludzi dorosłych jest jednakowo istotna 5 grudnia, 2022

Zez jest schorzeniem, które charakteryzuje się nieparalelnym skonfigurowaniem gałek ocznych. Zwykle towarzyszą mu różne zaburzenia widzenia.

U dzieci z jawnym zezem unilateralnym dochodzi nawet do zaburzeń pracy mózgu. U dzieci zwykle pojawia się zez zbieżny, zaś u ludzi dorosłych rozbieżny. operacja zeza u dorosłych jest wykonalna. Przed operacją pacjent jest należycie zbadany, co w wielkim stopniu pozwala przeciwdziałać dwojeniu pooperacyjnemu.
Mimo niebezpieczeństwa wystąpienia skomplikowań, mnóstwo osób dorosłych z zezem jest operowanych z właściwym skutkiem.
Kapsułki

Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com

Leczenie zeza u ludzi dorosłych jest równie ważna jak u najmłodszych. Nieporozumieniem jest traktowanie zeza u dorosłych pacjentów zaledwie jako kłopot kosmetyczny, podczas gdy efektywne i stosowne leczenie powinno wyeliminować dokuczliwe i krępujące Objawy subiektywne i zaburzenia wzroku hamujące pracę. Nie powinno się również lekceważyć wskazań kosmetycznych do leczenia zeza. U młodych ludzi szpecący znaczny zez bywa przyczyną kompleksów, małej samooceny, a nawet przygnębień, a więc operacja zeza ze względów kosmetycznych może mieć także znaczenie społeczne. Zabieg taki przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, bądź ogólnym. Chory przebywa w ośrodku parę godzin, po czym powraca do domu z zaordynowaniem aplikowania kropli i kontroli okulistycznej w ośrodku na następny dzień.

Centrum Okulistyczne Wrocław, oprócz leczenia zeza zajmuje się również kuracją wielu pozostałych schorzeń w zakresie oka. Specjalistyczne narzędzia dopasowane do czynności w okolicy tak subtelnego narządu, zezwalają na skrupulatne wykonanie wszelkich zabiegów.