Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Które obuwie wybrać do biegania? 4 listopada, 2021

Jedno z najbardziej zasadniczych pytań, każdego rozpoczynającego przygodę z joggingiem biegacza – „w jakich butach biegać?”. Wiele zależy od tego, po jakim terenie będziemy biegać i jaki tryb życia prowadziliśmy do momentu, w którym zdecydowaliśmy się podjąć ten nadzwyczaj odważny krok – zatem stawić czoło wyzwaniu, którym jest jogging.

jogging

Autor: HDValentin
Źródło: http://www.flickr.com

Już na wstępie chciałabym zaznaczyć, że kosmiczne systemy, jakie w bucikach występują, to w większości nic innego jak chwyt marketingowy, nie dajcie się zatem nabrać. Opłata nie idzie zawsze w parze z jakością, a już na pewno na jakość obuwia nie może wpływać liczba systemów oraz innych technik rodem z science fiction. Należyte buty do biegania to takie, które w bieganiu nie będą nam przeszkadzały oraz zapewnią nam komfort użytkowania. Gdy zachwycisz się komfortem już na początku i stwierdzisz, iż buciki mają to coś, nie frapuj się i bierz (pod warunkiem, iż przebiegłeś w nich minimum paręset metrów). W mym przypadku ta zasada sprawdza się wspaniale, ale znam przypadki ludzi, którzy pomimo zaprezentowanego przeze mnie punktu widzenia, po kilku ćwiczeniach zawiodły się na bucikach. To jednak marginalne przypadki.

Zaintrygował Cię opisywany artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź dodatkowo szczegóły pod źródłem (https://www.skalnik.pl/odziez/odziez-damska/odziez-damska-kurtki/goretex). Poznasz wtedy jeszcze inne dane związane z taką problematyką.

Zobacz więcej: .

To, które obuwie wybierzemy na początku naszej przygody z joggingiem, będzie w wielkim stopniu wpływać na nasze samopoczucie w czasie ćwiczeń. Odpowiednio dobrane buciki zapewnią nam: komfort treningu, mniejsze niebezpieczeństwo kontuzji, które niestety są nagminne u amatorów, zredukowanie możliwego bólu wypływającego z naszych niedoskonałości a także dawniejszych zaniedbań w obszarze ogólnej sprawności. Buciki Nike Air max 90 przeznaczone do joggingu po ulicy, jak sama nazwa podkreśla określone są do joggingu po deptakach, asfalcie i innych utwardzanych nawierzchniach. Nie musi być to jednak tylko asfalt, tego typu buty świetnie sprawdzą się też, kiedy będziemy śmigać po ubitych, leśnych ścieżkach. Tutaj najnowszy news: opis.

jogging

Autor: crudmucosa
Źródło: http://www.flickr.com

Buty te charakteryzują się małą wagą a także dużą elastycznością.

Podobnie ekscytujące materiały znajdziesz w podobnym serwisie. Jeśli chcesz je poznać – zobacz pod linkiem (https://i-posciel.pl/pl/blog/Na-materac-frotte-czy-jersey/26), który jest tu!

Buty trailowe tymczasem są to buciki określone do joggingu po naturalnym terenie ze sporą ilością piasku, kamieni i niejednokrotnie błota. Charakteryzują się twardą nawierzchnią z agresywnym bieżnikiem. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie biegaczowi ochrony podbicia. W jaki sposób dopasowywać rozmiar, by bucik był wygodny? Przymierzając bucik w Nike sklep powinniśmy pamiętać, ażeby buciki nazbyt nie uciskały naszej stopy.