Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Krem ze ślimaka nadzieją dla naszej skóry? 6 stycznia, 2022

Właściwie większość niewiast, jeżeli tylko dostrzeże ślimaka, zazwyczaj unika go jak tylko może. Gdyż śluz tego organizmu, wlokący się za nim, kojarzy nam się niezwykle nieprzyjemnie. Z tego powodu też, jeżeli któraś z pań dowiaduje się o czymś takim jak krem ze ślimaka, wzdryga się bezwiednie. Jest to naturalna reakcja, lecz jeżeli kupujemy medykament w aptece a nie u guślarza, raczej nie powinniśmy obawiać się czegoś różnego specjalnie w swojej strukturze niż inne kremy do ciała. Jednak skąd w ogóle pomysł na tego typu medykament?

soczewki niebieskie

Autor: Aaron Stidwell
Źródło: http://www.flickr.com
lat temu, w Chile, na dużą skale zaczęto robić krem ze ślimaka. Taka sytuacja była zaobserwowana, bowiem odkryto jak wspaniały skład chemiczny ma śluz jednego z gatunków tego zwierzęcia. Wyszło na jaw, że posiada cechy, które są dobroczynne dla naszej cery, gdyż o wiele przyśpieszają regenerację kolagenu. Tworzenie tego specyfiku wygląda inaczej niż pewnie większość z nas sobie imaginuje. Gdyż ze ślimaczego śluzu wydobywa się wyselekcjonowany wyciąg, zostawiając resztę tej nieatrakcyjnej substancji w spokoju. Nie rozdrabnia się całego ogona z substancjami zapachowymi. Taki ekstrakt, dodaje się następnie do innych substancji, z których słyną kremy do ciała. Miesza się wszystkie preparaty razem i tak powstaje krem. Z tego powodu na pewno nikt nie powinien się bać że ma on nieprzyjemną, śluzowatą konsystencję – warto sprawdzić ten krem do ciała.

Ukojenie aloesu w nowym kremie z serii MISS

Autor: Barwa Spółka z o.o.
Źródło: Barwa Spółka z o.o.
krem ze ślimaka

Autor: Wellness GM
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz do czego można używać krem ze ślimaka? Ma on całe spektrum zastosowań. W kremach dla młodzieży ekstrakt z tego zwierzęcia jest bardzo popularny, bowiem pomaga w zmaganiach z trądzikiem, dzięki swoim antyseptycznym właściwościom. Z kolei starsze kobiety, mogą używać specjalnie zmodyfikowany krem ze ślimaka na zmarszczki. Dzięki temu, że ten wyciąg wspomaga odbudowę kolagenu, nasza skóra może odmłodnieć już w czasie dwutygodniowej kuracji. Lecz największe zastosowanie ten kosmetyk ma w walce z bliznami. To samo oddziaływanie na kolagen pomaga ludziom oszpeconym różnego rodzaju szramami na ciele, znacznie zmniejszyć ich widoczność. Mało tego, w przypadku mniejszych skaz możemy zlikwidować je całkowicie – sprawdź dodatkowe informacje o kremie ze ślimaka.

Kremy do ciała, posiadające w składzie wyciąg ze śluzu ślimaka, robią wielką furorę na całym globie.

Czy chcesz może dostać link referencyjny (http://www.ratynscystomatologia.pl/stomatologia-estetyczna-warszawa/), gdzie oczekują na Ciebie następne teksty? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu nowy portal.

Nic w tym zaskakującego, bowiem ich działanie jest bezcenne. Można dzięki nim pozbyć się pryszczy, zmarszczek a nawet blizn. Także jeśli cierpisz na jakąś z tych bolączek, kup krem ze ślimaka jeszcze dziś.