Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Specyfik nawadniający i kosmetyki z Korei 23 czerwca, 2021

O cerę powinien dbać każdy, niezależnie od płci, bądź wieku. Nawilżanie buzi to istota właściwego wyglądu cery. Razem z wiekiem spada stan nawodnienia skóry, a przez to staje się ona bardziej wysuszona. Wszystkie typy skóry wymagają nawilżania. Podstawowy problem skóry to suchość. Środowisko zewnętrzne sprzyja przesuszaniu się naskórka. Dużo godzin spędzanych w klimatyzowanym pomieszczeniu powoduje utratę wilgotności i elastyczności skóry.

kosmetyki

Autor: Sharon Wesilds
Źródło: http://www.flickr.com
Dobry krem nawilżający do twarzy (nawilżające kremy) zatrzymuje wilgoć w głębokich warstwach skóry, uzupełnia braki wody. Krem nawilżający musi stanowić jeden z elementarnych kosmetyków. Nawilżanie twarzy to kwintesencja codziennej pielęgnacji. Porządnie nawilżona, zdrowa skóra odwdzięczy się ładnym wyglądem. Niestety, nie ma jednego wszechstronnego kremu nawilżającego. Rodzaj kremu należy zawsze dobrać do bieżących wymogów cery.

Jeżeli zainteresowała Cię ta sprawa, szybko sprawdź link zabieg odmładzający a dowiesz się o wiele więcej danych, które na pewno wywołają na Twojej twarzy szeroki uśmiech.

Mocno wysuszona skóra potrzebuje kremów na bazie lipoidów. Cera tłusta, wbrew pozorom, także potrzebuje zwilżania.

Do cery tłustej najlepiej użytkować specjalne kremy nawilżające, które jednocześnie matują skórę i korygują produkcję sebum. Krem nawilżający nie zwilża bezpośrednio cery, za to dostarcza jej czynników, które korygują jej działanie, pomagają w odnawianiu skaz, konstruowaniu zdrowych komórek, produkcji kolagenu i elastyny, również poprawianiu reakcji obronnych. Pośrednio więc przyczynia się do lepszego nawilżenia. Trzeba pamiętać, że woda nie nawilża, a wysusza skórę. W związku z tym po każdym umyciu twarzy powinno się położyć na twarz krem nawilżający. Kremy nawilżające mogą mieć nadzwyczajnie delikatne konsystencje.

Takie kremy są idealne na lato, albo do cery mieszanej. Krem intensywnie nawilżający jest nierzadko bogatszy w składniki, chociaż niekoniecznie tłustszy. Poleca się jego aplikowanie zimą, oraz osobnikom o suchej skórze. Sektor kosmetyków w Azji wygląda nieco inaczej niż ten w Europie. Producenci z różnych części świata wyrabiają kosmetyki przeznaczone do ustalonego rodzaju cery.

Jeżeli chcesz poznać studiowany w tym artykule temat, to kliknij tu oraz zdobądź użyteczne info (http://www.sklep.wzso.pl/gorset-jewetta,3,11147,8856) również w podobnym portalu.

Kosmetyki z Korei (dostępne tutaj) wytwarzane są z myślą o konkretnych efektach, jakie chce się uzyskać.