Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Kosmetyki z natury 17 maja, 2022

Od pewnego czasu chętnie sprawdzamy skład i pochodzenie wszelkiego rodzaju produktów, używanych przez nas na co dzień. Są to tak produkty spożywcze ale także wszelkiego rodzaju środki higieny i do pielęgnacji ciała i włosów.

Wielu z nas wykonuje zwrot ku naturze i podejmuje decyzję o kupowaniu rzeczy bez dodatków chemicznych w składzie.Więcej zalet niż wadMa to zarówno zalety i wady. Przede wszystkim kremy naturalne są – co oczywiste – pozbawione sztucznie stworzonych komponentów. Można w ich składzie znaleźć tylko roślinne olejki, wyciągi czy enzymy. Wadą tego typu kosmetyków jest ich krótki czas przydatności do użycia. Z racji tego, że nie zawierają chemicznych konserwantów należy wykorzystać je dużo szybciej niż inne środki. Producenci jednakże radzą sobie z tym doskonale, sprzedając kremy w małych pudełeczkach.

róż na policzki bourjois

Autor: Chris Isherwood
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy chodzi o doskonałe naturalne kosmetyki, chyba najlepszym jest mydło aleppo 40% robione według indyjskich receptur. Tworzone jest na bazie oleju kokosowego z bardzo konkretną mieszanką naturalnych ekstraktów. Tak naprawdę, jego działanie ma lepsze efekty niż różnorodnych sztucznych specyfików. Wystarczy tylko poszukać opinii na ten temat, na przykład tu

Gdzie szukać
Tak naprawdę naturalne kosmetyki można znaleźć w małych drogeriach, a najlepiej wyszukać dobry i sprawdzony internetowy sklep z kosmetykami. Wielkie sieci czasem mają w ofercie dobre i naturalne kosmetyki, lecz zazwyczaj w kosmicznych cenach. Absolutnie najlepiej jest nabywać takiego rodzaju produkty w małych sklepikach i w internecie. Jest w Polsce kilka drogerii, które naprawdę mogą poszczycić się doskonałą ofertą kosmetyków naturalnych z prawie każdego zakątka świata.

Niezwykle łatwo na nie trafić, mają bardzo pozytywne opinie w internecie, trzeba tylko poszukać.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły tekst opublikowany na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej tutaj, przeczytasz tam tego typu informacje.

Nie możemy zapomnieć także, że kosmetyki naturalne również mogą wywołać reakcję alergiczną. Dlatego dobrze jest przed użyciem na większej powierzchni ciała, wykonać próbę alergiczną. Wtedy będziemy wiedzieć, czy możemy zostać przy tych kosmetykach, czy musimy poszukać jeszcze delikatniejszych. Z pewnością takie wyszukamy, gdyż natura daje nam bardzo wiele.

Kategorie: Dbaj o urodę Tagi: