Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Kosmetyki dla wyjątkowych włosów – nabłyszczacze i odżywki 2 grudnia, 2022

Każda dama marzy o pięknych oraz zdrowych włosach, które wzbudzają zachwyt u innych. Żeby osiągnąć taki efekt trzeba stosować kosmetyki dopasowane do naszych włosów. Oprócz szamponów warto korzystać z odżywek oraz nabłyszczaczy, podtrzymujących oraz poprawiających wygląd włosów.

Dobrać kosmetyk do typu włosów

Odżywki powinny być dobrane do rodzaju włosów. Innych rodzajów użyjemy dla tych, które się przetłuszczają, innych dla suchych. Zbyt ciężki w strukturze kosmetyk obciąży włosy i sprawi, że będą sprawiały wrażenie oklapniętych, a brud szybciej się do nich przyczepi. Z kolei zbyt lekka formuła może nie spełnić naszych wymagań. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów odżywek. Warto wybrać odpowiadające naszemu rodzajowi włosów, żeby cieszyć się piękną fryzurą.

Nabłyszczacz do włosów – nie na każdy dzień warto go stosować

włos

Autor: Sarah Zucca
Źródło: http://www.flickr.com

Poza wartościami odżywczymi kosmetyki takie dadzą włosom miękkość oraz blask. Nabłyszczacz do włosów jest wszakże kompozycją silikonową, a więc z dodatkiem, który jest szczególnie widoczny u pań z ciemnym owłosieniem, Nie trzeba przesadzać z częstotliwym stosowaniem, codzienna aplikacja tego upiększacza niestety odbije się na stanie włosów. Łupież kosmetyczny to jedno z zagrożeń, które może nieoczekiwanie „wyskoczyć” u pań każdego dnia dbających w ten sposób o wygląd włosów.

Nabłyszczacze nie dla krętliwych włosów

Preferuje się używanie nabłyszczaczy do włosów prostych lub ułożonych w tzw. kok. Nie jest to dyskryminacja pań z włosami kręconymi i falowanymi, jednakże w przypadku tych ostatnich lepszym rozwiązaniem na uwydatnienie włosów, na przykład na imprezę okolicznościową, jest zastosowanie innych kosmetycznych zamienników. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie odżywka do włosów albo balsam. Ich właściwości jednocześnie podkreślają krętliwość, a ponadto dodadzą połysku, którym będziemy zachwycać towarzyszy imprezy. Zatem żaden z typów kobiecych włosów nie będzie „pokrzywdzony” w perspektywie wyjścia w gości.

Kobieca dłoń w rodzinie? Zrób fryzurę bez wychodzenia z domu

Przygotowywanie fryzury na sylwestra, wesela lub inne podobne wyjście? Mając w dyspozycji nabłyszczacz do włosów albo odżywkę i fryzjerski fach w rękach u siostry, możemy postarać się o świetną fryzurę we własnym domu. Na takie okazje można stosować dodatek w postaci brokatu, czy interesującej spinki.