Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Kosmetyki a kosmetyki dermatologiczne 12 stycznia, 2022

Kosmetyki dermatologiczne, to preparaty z pogranicza medycyny i kosmetologii. Czasem ujmowane są jako kosmeceutyki, bo objawiają działanie nie jedynie pielęgnacyjne, ale również lecznicze.
Głównym zadaniem kosmetyków aptecznych jest wSPArcie w leczeniu kłopotów skórnych, choć nie istnieją żadne przeciwwskazania do używania ich do pielęgnowania zdrowej skóry.

Zakupy przez internet

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Ocenia się, że więcej aniżeli ¼ populacji ma problemy z uczuleniami skórnymi jak też nadwrażliwością cery spowodowaną na przykład zanieczyszczeniem przyrody. Z tego powodu na rynku pokazały się dermokosmetyki. Czym one różnią się od zwyczajnych kosmetyków? Kosmetyki apteczne wytwarzane są w sterylnych warunkach. Można wręcz powiedzieć, iż proces wytwórczości kosmetyków aptecznych przypomina ten właściwy dla tworzenia lekarstw.
paznokcie

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Preparaty tego rodzaju powstają pod czujnym okiem specjalistów – dermatologów jak też chemików. Od zwyczajnych kosmetyków dermokosmetyki odróżniają się szczególnie zawartością.

Jeśli szukasz interesujących informacji na omawiany temat, odwiedź dobry dentysta kraków nas, a zapewne znajdziesz ciekawe fakty.

Mają one własności hipoalergiczne, dlatego nie wywołują reakcji alergicznych cery. Są one wolne od substancji, takich jak barwniki, eteryczne olejki albo substancje zapachowe. Dodatkowo, kosmetyki apteczne w swym składzie zawierają więcej składników bioaktywnych, aniżeli zwykłe kosmetyki. Kosmetyki apteczne właściwie nie zawierają konserwantów. Bazują na termalnej wodzie, która jest bogatym źródłem minerałów. Zawierają również witaminy.

Kosmetyki apteczne wykazują działanie przeciwzapalne, łagodzące, kojące oraz odżywiające, z tej przyczyny są idealne dla skóry wrażliwej.
Kategorie: Dbaj o urodę Tagi: , , , ,