Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Kolczyki są świetną dekoracją ludzkich uszu, a ich różnorodność pozwala podkreślić swoją osobowość 7 sierpnia, 2022

Kolczyki mają bogatą historię. Są ozdobą sięgającą bardzo dawnych lat, gdzie właściwie nie były tylko kobiecą ozdobą, ale także męską. Obecnie, uszy przekłuwane są nawet dzieciom, a mnóstwo osób para się już samodzielną produkcją unikatowych ozdóbek na uszy.
Przekłuwanie małżowin usznych jest obecnie praktycznie bezbolesne.

Starczy krótki zabieg w salonie kosmetycznym proponującym usługę przekłucia uszu i już nie trzeba się martwić. Na miejscu dobieramy kolczyki srebrne albo ze stali medycznej, albo mamy parę ze sobą. Dalej kosmetyczka wkłada je w specjalny pistolet, którym później przekłuwa małżowiny, od razu umieszczając w nich ozdobę. To ważne, żeby były to kolczyki srebrne albo ze stali medycznej, ponieważ jedynie w takiej sytuacji możemy być pewni, że małżowiny uszne będą się goić prawidłowo. Kosmetyczka ma również możliwość odmówienia nam przebicia uszu, jeśli nie mamy kolczyków z właściwej stali.
biżuteria online

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com

Rynek kolczyków jest niezwykle szeroki. Bardzo mało jest już sklepów stacjonarnych, gdzie możemy je nabyć. Zostały tylko placówki jubilerskie, w których kupimy ozdoby z droższych materiałów oraz sklepy z ciuchami, gdzie kolczyki znajdziemy przy ladzie. Na pomoc idzie Internet oraz multum stron z produktami własnoręcznymi a także ze sklepami wirtualnymi. Biżuteria online ma znacznie większy asortyment. Możemy wyszukać każdego rodzaju kolczyki, a nawet można wybranych twórców poprosić o stworzenie kolczyków według naszej wizji, jeżeli nie potrafimy zrobić ich samodzielnie. Biżuteria online posiada również tę korzyść, iż można nabyć ozdoby aż z Tajlandii. W sieci nie istnieje pojęcie zbyt dużej odległości. Jedynie nasz budżet poczuje opłatę za wysyłkę.

Kolczyki, noszone w umiarze, to piękna ozdóbka na każdy dzień. Są osoby, które noszą więcej kolczyków i jest to ich sposób na wyrażenie siebie, jednak, nie do każdej sytuacji nadmiar ozdób jest dobrze widziany.