Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Kolczyki oraz łańcuszki bywają nieodłącznym atrybutem damy gustownie ubranej i podążającej za aktualnymi trendami w modzie 15 lipca, 2022

Wedle powszechnej opinii nie ma na kuli ziemskiej nieładnych białogłów, są jedynie takie, które o siebie się nie troszczą. Chociaż że wielu panów ma zgoła odmienne zdanie, to jednak trudno przyznać im rację. Wystarczy tutaj powołać się na reportaże zamieszczone w damskiej prasie, w których opisywane są niesamowite metamorfozy pięćdziesięciolatek. A jako dowód autorki danego tekstu zamieszczają zdjęcia zadowolonych przedstawicielek płci pięknej.

łańcuszki

Autor: James Petts
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei strojnisie nie zawahają się dorzucić do powyższego wywodu słów sławnej gwiazdy kina lat 40 i 60 ubiegłego stulecia, czyli Marlin Monroe. Ta modelka przekonywała, że najlepszym druhem dla kobiety są… diamenty. To jeden z najbardziej kosztownych elementów damskiej biżuterii. Przezroczyste i całkiem przecież niepozorne kamyczki lub, jak kto woli, szkiełka są oprawiane w metale szlachetne, czyli np. złoto i tak powstają kolie, które kosztują fortunę.

Oczywiście nie każdą kobietę stać będzie na tak oryginalną i drogą biżuterię. Zresztą te przeciętne gospodynie domowe i tak z dużą dozą prawdopodobieństwa nie zauważą, że bransoletki srebrne (kliknij tutaj) na przegubie ręki ich najlepszej kompanki mają diament, perłę albo inny kosztowny dodatek. Do tego wymagana jest wiedza, którą posiadł jubiler.Srebro jest metalem, który doceniły kobiety w wieku dojrzałym, jak i osiemnastolatki. Z tego materiału powstają pierścionki czy łańcuszki, notabene bardzo chętnie noszone teraz przez kobiety. A prawdziwą furorę już pewien czas temu zrobiły bransoletki srebrne, które są zakładane tak na podniosłe okazje, jak i na codzienne spacery po lesie. Wszystko dlatego, że taka biżuteria (pierścionki handmade) rewelacyjnie łączy się i z dżersejowymi koszulami, i z wyjściowymi spodniumami.

Pełna oferta tutaj

Autor: Lenore Edman
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze w ostatnich latach zeszłego wieku panie po trzydziestce zakładały duże kolczyki w kształcie obręczy. I do XXI wieku ta moda przetrwała, ale w nieco zmienionym stylu. Fraza srebrne kolczyki kółka kojarzyć się będzie z mniej pokaźną biżuteria, która nareszcie nabrała charakteru. Wszystko za sprawą interesująco zaprojektowanych kształtów, często z motywami roślinnymi. Nic zatem zaskakującego w tym, że niejedna elegantka pragnie posiadać w swojej szkatułce taką właśnie biżuterię, a hasło srebrne kolczyki kółka będzie nieodłącznie kojarzyć się z eleganckim wyglądem i oczywiście doskonałym nastrojem.