Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Kobieta i buty – jakie fasony są nam niezbędnie konieczne? Czego szukać na sklepowych półkach? 11 maja, 2022

Właściwie każda kobieta ma bzika na punkcie obuwia. Istnieje bardzo wiele żartów związanych z tym, iż mężczyźnie wystarczą trzy pary butów – zimowe, sandały oraz jakieś adidasy do noszenia na co dzień, z kolei kobiecie, ile par butów by nie miała, zawsze przydadzą się kolejne. Jest w tym ziarno prawdy, jako że nawet, jeżeli kobieta nie skupia się nadmiernie na kwestii swojego wyglądu, nie interesuje się modą i obowiązującymi trendami, to zazwyczaj i tak ma więcej butów w szafce niż przeciętny mężczyzna.

W aktualnych czasach buty damskie rewolucjonizują rynek obuwniczy, wybór jest niezmiernie duży. Liczba dostępnych fasonów, kolorów, materiałów z jakich są wykonane jest gigantyczna. Można jednak dokonać pewnej systematyzacji i określić, jakie obuwie jest absolutnie potrzebne kobiecie w zależności od pory roku.

Przede wszystkim, jeżeli chodzi o okres zimowy, na pewno bezwzględnym ‘must have’ są kozaki. W chwili obecnej zdecydowanie trudno jest znaleźć dobrze wykonane, z dobrych jakościowo materiałów, ciepłe buty zimowe. To, co powinno wobec tego przykuć naszą uwagę to prawdziwa skóra, która będzie w jakiś sposób dodatkowo ocieplona sprawdź więcej.
Nie ma wątpliwości co do tego że zimy w Polsce są znacznie bardziej agresywne niż na zachodzie, dlatego kupowanie obuwia pozbawionego ocieplenia na ten czas może skutkować przemrożeniom stóp oraz wieloma schorzeniami, które mogą z tego wyniknąć.

buty damskie

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Następną obowiązkową parę butów w naszej szafie powinny stanowić botki, które będą nam służyły w okresach przejściowych takich jak wiosna i jesień.

W internecie znajduje się wiele niezwykle interesujących informacji – jeśli masz ochotę poznać kolejny – sprawdź na portalu a nie pożałujesz!

Tu także niezwykle istotny jest fakt, aby były one skórzane, na masywnej podeszwie. Opady oraz roztopy w tych okresach mogą doprowadzić do przemoczenia obuwia, jeśli wobec tego położymy nacisk na jakość i wybierzemy solidną parę botków, bez wątpienia uda nam się uniknąć takich niesprzyjających sytuacji.

Rzecz jasna latem nie damy sobie rady bez sandałów. Fasonów tego typu obuwia jest naprawdę wiele, wszystko zależy od naszych gustów. Ważne, aby były one wygodne i nas nie obcierały. Okres letni zwykle wiąże się z wysokimi temperaturami oraz dużą ilością słońca, co powoduje, iż stopy szybciej nam się pocą. Jeśli sandały będą nieodpowiednio dopasowane, lub wykonane z kiepskiego jakościowo materiału, możemy nabawić się odcisków i bolesnych otarć.

Bez względu na porę roku dobrze jest zwrócić dodatkową uwagę na czółenka damskie oraz baleriny , jeżeli szukasz specjalistów od butów – teraz możliwe zakupy online. Te pierwsze świetnie sprawdzą się na różnorakich imprezach oraz bardziej oficjalnych wyjściach, kiedy będzie nam zależało na podkreśleniu naszej kobiecości. Baleriny z kolei są od kilku lat bardzo modnym fasonem, pasującym do wszystkiego, które możemy nosić zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, jeżeli nie jesteśmy fankami szpilek.

Wspomniane tu fasony butów to pewien bazowy zestaw, który może stanowić punkt wyjścia dla różnego rodzaju stylizacji w zależności od pogody oraz okazji. Naturalnie istnieją dodatkowo dziesiątki innych opcji, z których większość kobiet korzysta urozmaicając swoją szafkę z butami w coraz to nowsze zdobycze…