Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jest kilka rzeczy, jakie wspomogą uratować się z jakiejkolwiek modowej opresji, winny znaleźć się w garderobie każdego mężczyzny 28 kwietnia, 2021

Wytworność bywa sprawą pieniędzy, ale portfel nie jest tu najważniejszym sprawdzianem. Najbardziej liczy się elegancja i odpowiednie zharmonizowanie ubrania do okoliczności.

Kołnierzyk koszuli

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Jest kilka rzeczy, które pomogą wywiązać się z jakiejkolwiek modowej opresji, muszą znaleźć się w szafie każdego mężczyzny. Bez koszuli po prostu nie da się w dzisiejszych czasach egzystować. Jest zarazem elegancka jak i twarzowa. Ważne, by wykonana była z porządnej tkaniny, nieprzeźroczystej i najlepiej ze stuprocentowej bawełny. Jeżeli mamy tylko jedną elegancką koszulę, praktyczniej, by posiadała rękawy zapinane na guziki. Powinno się jednak posiadać w szafie jedną koszulę na spinki. Te przenigdy nie wychodzą z mody, nadają całości szyku i akcentują indywidualność. Mankiety i eleganckie koszule męskie, np. nie mogą wystawać na więcej aniżeli centymetr poza rękaw marynarki. Przy mankietach na spinki należy wiedzieć, żeby nie zatrzymywały rękawów marynarki, co może się wydarzyć, o ile wybierzemy nazbyt duże mankiety albo spinki. Wielkość kołnierzyka, szerokość i forma – zestawia się do kształtu głowy i szyi.Nie ulega kwestii, że typy okrągłe i tęższe mają możliwość optycznie wysmuklić kontur oblicza, łącząc kołnierzyk nieregularny w stylu brytyjskim, czyli wydłużony do przodu. Figurę zawsze łatwiej wyprofilować szyjąc elegancką koszulę na miarę. Pasek skórzany nie pełni funkcji trzymacza. Jest jedynie dekoracją.

Jeżeli poszukujesz fascynujących danych na ten wątek, to uważnie przeanalizuj pełen opis, który zawiera godne uwagi informacje.

Nie może różnić się stylistycznie, kolorystycznie i materiałowo od obuwia, lecz też nie może być z jednakowej skóry (reguła kompletów w męskiej wytworności nie działa). Nie używamy paska skórzanego z pełną sprzączką a przede wszystkim z napisami względnie logo firmy. Coś takiego uważa się w eleganckim świecie za porażkę. Wszystkie wymienione powyżej paski skórzane charakteryzuje przede wszystkim ponadczasowość, w związku z tym powinno się potraktować je jako inwestycję, która służyć będzie nam latami, bez względu na zmieniające się trendy. Lepiej mieć jedne odpowiednie dżinsy, które będziemy nosić kilka lat, aniżeli 3 pary gorszego gatunku, jakie po jednym sezonie nie będą się nadawały do założenia. Powinno się szukać odzieży i akcesoriów godziwej renomy i zawsze wyglądać szykownie.