Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jeśli haluksy nie pozwalają ci wygodnie chodzić, decyduj się na zabieg i raduj się luksusem zdrowych stóp 13 kwietnia, 2022

Badania pokazują, że z dolegliwością koślawego palucha, inaczej mówiąc haluksów, boryka się około 1% wszystkich naszych rodaków. Znacznie częściej dolegliwości odczuwają panie, ponieważ chętnie zakładają obuwie na wysokim obcasie oraz z zwężonymi noskami, co przyczynia się do odginania palców. Nieprawidłowości w obrębie palców początkowo są nieznaczne, ale z czasem nie tylko wyglądają nieładnie, ale także stają się niezwykle bolesne.

zadbane stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Haluksom można zapobiegać

W licznych przypadkach schorzeniu koślawego palucha można zapobiegać, unikając obuwia, które odkształca oraz obciąża przód stopy.

Wejdź na naszą stronę. Znajdziesz tam codziennie jedynie bieżący wpis (http://radom.centrumdemed.pl/implanty/). Szczegółowe treści na pewno spełnią Twoje wymagania.

Panie, które w czasie noszenia szpilek odczuwają dotkliwy ból lub czują gniecenie w palcach, powinny unikać takich bucików. Nie można jednakże zapominać, że haluksy są dolegliwością warunkowaną genetycznie i gdy któryś z rodziców zmagał się z problemem koślawego palucha, bardzo prawdopodobne, że wraz z genami otrzyma się złe ustawienie kości śródstopia albo wiotkość tkanki. Warto wspomnieć, że nawet gdy haluksy już się pojawiły, można je korygować przez wykorzystanie odpowiednich ćwiczeń dobranych przez terapeutę, noszenie specjalnych wkładek korygujących i leczniczego obuwia.

Kiedy dolegliwości stają się bardzo bolesne, pozostaje operacja

Gdy zabiegi rehabilitacyjne nie przynoszą efektu, a deformacje rozwijają się i stają się coraz bardziej bolesne, niezbędna może stać się operacja haluksa. Trzeba wiedzieć, że w ostatnich latach technika operacji haluksów uległa znacznemu zaawansowaniu oraz uzyskuje się dzięki niej wspaniałe rezultaty. W niemal wszystkich przypadkach udaje się całkowicie wyeliminować problem koślawego palucha, dolegliwość nie wraca, a człowiek może radować się wygodnym chodzeniem bez uczucia bólu.

zdrowe nogi

Autor: Mustela
Źródło: www.mustela.pl
Doskwierają ci haluksy? Udaj się do specjalisty

Kiedy dokucza nam operacja palucha bywa niezbędna i nie warto męczyć się z bólem towarzyszącym poruszaniu się bądź zakładaniu obuwia. Lepiej niezwłocznie udać się do specjalisty, który zaleci badanie rentgenowskie oraz określi, czy zabieg będzie optymalnym wskazaniem. Operacja tego rodzaju trwa 1-2 godziny, a pacjent bardzo prędko dochodzi po niej do pełnej formy i ma możliwość cieszyć się odzyskaną swobodą chodzenia.

Kategorie: Dbaj o urodę Tagi: , , ,