Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jakimi sposobami współczesna kosmetologia może sobie radzić z najróżniejszymi zmianami w wyglądzie. 19 października, 2022

Wraz z upływającymi latami nasze ciała zaczynają się zmieniać, i to nie zawsze na lepsze. Skóra zaczyna tracić swoją dotychczasową sprężystość, a w wielu miejscach zaczynają się pojawiać nadmiarowe fałdki, niezbyt ładnie wyglądające. Na wiele z takich problemów duży wpływ ma styl życia. Niewłaściwe odżywianie, brak ruchu, stres i przemęczenie to główne elementy powodujące kłopoty z wyglądem.

otyłość

Autor: FBellon
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety występuje tu taki problem, że takie zaniedbania są szybko widoczne, jednak pozbycie się ich wcale nie będzie takie proste i wymaga wiele wytrwałości i poświęceń. Szczęśliwie w dużym stopniu w powrocie do formy bardzo może pomóc współczesna kosmetologia, oferując dużą ilość zabiegów redukujących niechciane objawy i poprawiających wygląd. Przykładowo w przypadku tak często występującej pomarańczowej skórki panie mają do dyspozycji liczne zabiegi na cellulit (najnowszy artykuł), dzięki którym będą się mogły uporać z tymi uciążliwymi i brzydkimi problemami. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń zdecydowana większość z takich zabiegów jest bardzo bezpieczna i nie powodująca praktycznie żadnych skutków ubocznych.

Następnym obszarem, jaki jest coraz częściej korygowany, jest tak powszechnie spotykany tłuszcz. Do niedawna jeszcze główną metodą jego eliminacji była tradycyjna liposukcja kolan (więcej pomocy). Zabieg ten wykonuje się przy pomocy wprowadzanych pod skórę igieł, przez które usuwane są komórki tłuszczowe. Jednak jest on dość inwazyjny, będzie wymagał dość poważnego ingerowania w organizm i czasami może powodować różne powikłania.

Liposukcja laserowa Palomar SlimLipo 3D

Źródło: http://www.lipoline.pl/

Z tego też powodu powoli się odchodzi od niego na rzecz innych, dużo bardziej bezpiecznych i skuteczniejszych metod. W ostatnim czasie coraz popularniejsza jest liposukcja ultradźwiękowa, wykorzystująca fale o odpowiedniej częstotliwości do rozbijania komórek tłuszczu. W odróżnieniu od typowej wersji tego zabiegu nie będzie się tu ingerować w organizm, dzięki czemu eliminuje się możliwość wystąpienia licznych powikłań. Taka liposukcja używana być może na całym ciele, nie ma żadnych problemów żeby przy jej pomocy usunąć na przykład tłuszcz na twarzy (pod tym adresem szybko uzyskasz pomoc).