Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jakimi metodami radzić sobie można z rozmaitymi problemami ze skórą, takimi jak nadpotliwość czy przebarwienia? 12 maja, 2022

Nasze ciała narażone bywają na różne problemy. Bardzo często dotykają one skóry, która jest zewnętrzną ochroną przed różnymi czynnikami, a tym samym jest narażona na wiele najróżniejszych dolegliwości. Posiadając tak dużo rozmaitych mechanizmów ochronnych może się zdarzyć, że czasami mogą one zawieść. Przykładowo tak może być z nadpotliwością, które to schorzenie charakteryzuje się tym, że gruczoły potowe zaczynają wytwarzać nadmierną ilość potu, i całe ciało zaczyna być mokre.

Przyczyną tego są często zmiany hormonalne, pikantne potrawy lub silne emocje, a niekiedy nawet nieduży wysiłek fizyczny. Nadpotliwość dla wielu osób może stanowić spory kłopot, ponieważ będą powodować duży dyskomfort i wymagają stosowania silnych środków. Na szczęście ich wybór w aptekach jest całkiem spory, te najskuteczniejsze oparte są na chlorku glinu i cechują się wysoką skutecznością – zerknij . W przypadku niektórych lekarstw jednorazowe użycie może chronić przed poceniem nawet przez kilka dni, oprócz tego trzeba używać również inne sposoby leczenia.

kosmetyki

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Pod wpływem wielu różnych czynników, przykładowo takich jak słońce, temperatura czy różne substancje chemiczne skóra bb glow kartridź niekiedy zaczyna niezbyt ładnie wyglądać. Zaczynają się na niej pojawiać różnego rodzaju ciemne plamy i przebarwienia, które zbyt ładnie nie wyglądają. Wielu osobom to przeszkadza i idą z tego typu kłopotami do dermatologa, lecz jeszcze niedawno leczenie takich problemów było mało skuteczne – kliknij tutaj. Istnieje jednak niezwykle skuteczny sposób na pozbycie się takich przebarwień, od kilku lat stosowany także przez naszych lekarzy. Zabieg ten zwany jest Cosmelan, i w największym skrócie polega on na stosowaniu odpowiedniego preparatu który zawiera określone substancje czynne.

Substancje te przede wszystkim będą hamować działanie tyrozynazy, który to enzym ma kluczowe zadanie w procesie produkcji melaniny. Przez zahamowanie tych procesów uzyskać można bardzo skuteczne wyeliminowanie najróżniejszych przebarwień i plam. Preparat ma dużą moc, dlatego też należy do stosować z dużą ostrożnością i zawsze zgodnie ze wskazówkami.