Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jakimi metodami dbać o ładną brodę? 9 października, 2020

W ciągu kilku ostatnich lat można odnotować ciekawe zjawisko społeczne – mianowicie, kwestia dotyczy męskiej brody. O ile jeszcze parę lat temu brak brody wskazywał na zachowywanie higieny i dbanie o własny wygląd, to teraz możemy obserwować tendencję w kierunku zapuszczania brody.

 
Obecnie, szczególnie w dużych aglomeracjach, możemy zaobserwować wielu długobrodych mężczyzn, często z wyjątkowo oryginalnie ułożonymi brodami.

broda

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com

Podążanie za trendami przez panów jest coraz bardziej modne ostatnimi laty. Jak można przygotować atrakcyjną brodę?
 
Przede wszystkim, zdaniem fryzjerów, którzy zajmują się również brodami, przydają się stosowne (najbardziej praktyczne grzebienie do brody), jakie umożliwiają doskonałe manipulowanie zarostem. Grzebienie do brody są na ogół mało popularnymi akcesoriami do dbania o własny wizerunek, zatem nie dziwi, że są one wykorzystywane aktualnie przeważnie w profesjonalnych salonach fryzjerskich.
 
Niezbędnik mężczyzny z bujnym zarostem zdaniem fryzjerów powinien zawierać także balsam do brody. Dzięki niemu długi zarost nie będzie utrudniał codziennych czynności. Bujna broda potraktowana przez specjalny balsam na pewno jest o wiele przyjemniejsza w dotyku (jak głoszą firmy reklamujące tego typu produkty). Jak wiadomo, bujny zarost może odstraszyć kobiety, a to jest raczej krok niepożądany. Dlatego też w praktyce (specjalne balsamy do bród) może rozwiązać takie niedogodności.

Czy ten post jest dla Ciebie interesujący? Masz ochotę zgłębić więcej informacji na podobny temat? Więc kliknij tutaj (https://www.polmedico.pl/) i przeglądnij nowy wpis.

Dla wielu mężczyzn jednak wykorzystywanie tego typu akcesoriów nie jest dobrym wyjściem i nie pochwalają oni takiego postępowania.
 
Stosowanie specjalnych grzebieni czy balsamów do brody jest negatywnie odbierane przez wielu mężczyzn także z tego względu, że wciąż w społeczeństwie rozpowszechnione jest przekonanie, że  dbający o siebie w szczególny sposób mężczyzna z pewnością prezentuje inną orientację seksualną.

Stąd też większość panów wykorzystuje klasyczne maszynki do golenia, aby pozbyć się zarostu. (Najlepsze maszynki przeznaczone do golenia) są dużo tańsze niż używanie drogocennych kosmetyków przeznaczonych do dbania o brodę, co także może mieć wpływ na poglądy mężczyzn w tej sprawie. Być może w kolejnych latach ten pogląd ulegnie zmianie, jednakże trudno przewidzieć tak szybko zmieniającą się sytuację.