Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jakiego rodzaju buty kupić w okresie letnim? 21 sierpnia, 2014

Dobór odpowiednich butów na lato to kwestia niezwykle istotna. W ciepłych miesiącach stopa reaguje zupełnie inaczej niż w innych porach. Gdy jest gorąco, stopa wymaga zdecydowanie więcej wentylacji i nieco więcej miejsca. Niejednokrotnie okazuje się, że w gorących miesiącach stopa okazuje się nawet trochę większa właśnie ze względu na niezwykle wysokie temperatury. Bardzo ważne jest więc, żeby dobrać latem właściwy model butów.

Kultowe buty Trinomic XS850 OG

Autor: Puma
Źródło: Puma
Rozpocząć należy od tego, że stopa latem o wiele bardziej się poci. Potliwość związana jest rzecz jasna z bardzo wysokimi temperaturami, jakie panują na zewnątrz. Żeby przeciwdziałać takim reakcjom należy przede wszystkim zapewnić swoim stopom właściwą wentylację. Wentylacja musi być zagwarantowana zarówno w butach zakrytych, jak i odkrytych.Nike buty możemy znaleźć w sklepach zarówno w wersjach krytych, jak i odkrytych. Jeżeli decydujemy się na kryte, musimy zwracać uwagę przede wszystkim na wspomnianą wcześniej kwestię właściwej wentylacji. Nasza skóra powinna mieć możliwość swobodnego oddychania, tak jak wszystkie inne części ciała. Poza oczywistymi skutkami ubocznymi związanymi z nadmierną potliwością, trzeba wziąć pod uwagę również fakt, iż stopa może być narażona na rozmaite obtarcia czy nawet zniekształcenia. Jeśli zatem mamy zamiar kupić idealne buty na lato w wersji zakrytej, musimy mieć na uwadze dobre jakościowo modele, m.in. męskie buty Pier One albo też doceniane od lat buty Puma.

Buty odkryte to rzecz jasna w głównym stopniu różnego typu sandały. Na rynku obecnie mamy różne sandały, jakie można dostosować do swojego stylu. Co ciekawe większość producentów ma na szczęście w swojej ofercie buty odkryte. Musimy zwrócić uwagę chociażby na sportowe buty Puma, które są wykonane z bardzo przyjaznych skórze tworzyw.
Dodatkowo lato jest sezonem, w którym niezwykle dużo i chętnie podróżujemy. I w tym przypadku również musimy mieć na uwadze odpowiedni rodzaj obuwia, za sprawą którego będziemy czuli się komfortowo i unikniemy różnego rodzaju dolegliwości związanych między innymi z obtarciami. Jeżeli zdecydujemy się na naprawdę wygodne obuwie, bez wątpienia będziemy cieszyć się z przyjemności chodzenia w nich przez bardzo długi czas.
Źródło: