Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jakie rozliczne przyczyny zdołają sprawiać krwawienie dziąseł? 15 grudnia, 2022

Krwawienie dziąseł często zdoła pojawiać się w czasie dziennego mycia zębów bądź w czasie spożywania pokarmów. Przyczyn krwawienia dziąseł zdoła być sporo, dlatego z pewnością dobrze odnaleźć tamtą przyczynę i udać się do dobrego profesjonalisty – nie zawsze musi być to stomatolog.

Jedną z przyczyn krwawienia dziąseł zdoła być anemia, czyli niedokrwistość, która jest wywołana brakiem żelaza w organizmie.http://gabinetfizjopunkt.pl/ fizjoterapiaMoże to być spowodowane przykładowo niewłaściwym odżywianiem, ale zdoła mieć także poważniejsze przyczyny, na przykład choroby nowotworowe, takie jak chociażby białaczka. Bezsprzecznie w przypadku anemii powinno się sporządzić niezbędne badania u doktora, jaki po odszukaniu przyczyny zapewne zaleci wyborne metody leczenia.

Krwawiące dziąsła zdołają być także spowodowane cukrzycą, wobec tego pożądane byłoby przeanalizować poziom cukru w organizmie. Jeśli okaże się on większy aniżeli 125mg% to należałoby sporządzić dodatkowe badania, co więcej dbać o higienę jamy ustnej oraz także jeśli zajdzie taka potrzeba – przyjmować właściwe leki przepisane przez doktora specjalistę (zobacz implanty stomatologiczne).

Następną przyczyną krwawiących dziąseł może być także niedobór pewnych witamin i minerałów w organizmie, przykładowo witaminy K lub witaminy C. Należałoby więc włączyć do swojej dziennej diety artykuły, które zawierają owe witaminy, przylegają do nich między innymi takie produkty, jak soja, szpinak, pomidory albo owoce cytrusowe, papryka bądź kiwi.

Mycie zębów

Autor: Ludosphère
Źródło: http://www.flickr.com
Następną przyczyną, która zdoła spowodować krwawiące dziąsła jest przyjmowanie poniektórych leków. Czasem podczas stosowania leków lub antybiotyków krwawienie dziąseł może wystąpić jako niechciany skutek uboczny. Powinno się w takiej sytuacji skontaktować się z lekarzem – szczególnie jeżeli krwawienie dziąseł nie ustępuje – bo przypuszczalne, że zaordynuje Ci on inne specyfiki albo zmieni pierwej zarządzoną dawkę.

To ledwo parę przyczyn, które wpływają na problemy z dziąsłami, chociaż krwawienie dziąseł zdoła występować jeszcze z wielu innych różnorodnych powodów. Bez wątpliwości jednak jeśli krwawienie dziąseł zachodzi u Ciebie regularnie powinieneś skontaktować się z lekarzem.