Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jakie mogłyby być objawy mikozy skóry głowy oraz co ją może powodować? 25 sierpnia, 2022

Zmniejszenie wytrzymałości organizmu może być źródłem mnóstwa dolegliwości. Do jednej z nich należy grzybica skóry głowy. Jest to jedno z najpopularniejszych schorzeń dermatologicznych, które w dużym stopniu może wpływać na jakość życia.

Niestety choroba ta może dotyczyć także najmłodszych, a jest przypadłością należącą do bardzo zaraźliwych.

morze i plaża

Autor: Dainis Matisons
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście tego typu grzybicę można by leczyć, jednak wymaga to konsultacji z doktorem oraz zastosowanie odpowiedniego leczenia. W jej trakcie konieczne jest, żeby skóra głowy była we właściwy sposób zadbana. Chodzi tutaj o używanie środków o działaniu antyseptycznym, gdyż dolegliwość ta spowodowana jest występowaniem tego typu grzybów jak np.

Jeśli zaciekawiła Cię ta sprawa, szybko sprawdź link dentysta żoliborz a poznasz znacznie większą ilość szczegółów, które bez wątpienia wywołają u Ciebie piękny uśmiech.

Microsporum canis. Są one naturalną częścią mikroflory skóry na głowie, przy czym mogą stać się źródłem wymienionej choroby, jeśli wytrzymałość organizmu ulegnie zmniejszeniu przez przyjmowanie antybiotyków. Mają one szerokie spektrum oddziaływania, niestety czasami także negatywnego.

aktywny wypoczynek nad jeziorem

Autor: Familjen Helsingborg
Źródło: http://www.flickr.com
Do odmiennych źródeł mogą należeć nie zachowywanie odpowiedniej higieny, przegrzanie albo uszkodzenie skóry głowy. Takie przyczyny mogłyby ułatwić wnikanie w głąb naskórka różnorodnego rodzaju dermatofitów. Grzybica skóry głowy może objawiać się przez pojawianie się poszczególnych pozbawionych owłosienia obszarów, które zazwyczaj są ułożone w jednej linii. Ponadto jeśli są zaczerwienione, mogłoby to przemawiać o stanie zapalnym.

Trzeba jednak pamiętać, że różne rodzaje grzybów potrafią wywoływać innego rodzaju reakcje organizmu. Przykładowo grzyby rodzaju Trichophyton powodują powstawanie znacznej liczby w nierównomierny sposób połamanych włosów.
Kategorie: Dbaj o urodę Tagi: , , ,