Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jakie mamy typy portfeli? Jaki portfel jest dobry do sytuacji oficjalnych, a jaki do bardziej luźnych? 17 grudnia, 2021

Dopóki światem całkiem nie będzie rządził pieniądz wirtualny, to portfel wciąż będzie jednym z ważniejszych akcesoriów dla każdej z pań oraz każdego pana. Niezależnie też od tego, czy jest pełen pieniędzy, a może raczej pusty, powinien być solidny, trwały oraz praktyczny. Ważne jest równie, aby się po prostu podobał, w końcu wszyscy lubimy posiadać ładne, estetyczne rzeczy.

Szczególnie odnosi się to do pań, bo jaka pani nie lubi posiadać gustownego portfela, takimi modelami okażą się bez wątpienia portfele damskie skórzane. Większość z nas posiada portfel klasyczny, tak zwany portfel-kopertówka. Często są to portfele skórzane lub z materiału, jaki imituje skórę. Bardzo często jest podłużny, prostokątny, ale są i w kształcie kwadratu. Zapięcie jest na zamek albo na zatrzask, jednak spotykane są takie na bigiel lub magnes (jest sporo różnych wersji).

Jest z pewnością najlepszy dla osób, które normalnie ubierają się gustownie, elegancko, natomiast sportowe ciuchy wkładają niesamowicie rzadko. Wiele ludzi, szczególnie kobiet, zamiast takich portfeli używa aktówek.

Jeśli chcesz zdobyć uzupełniające dane na przedstawiany wątek, odkryj ponadto (http://www.numoco.com/i12,dropshipping.html) inne nasze serwisy na zbliżony temat – one również są interesujące.

Istnieją ich przeróżne typy, ale aktówki damskie są również coraz bardziej powszechne. Dosyć popularne są również portfele w typie sportowym. Najczęściej używają je osoby, wśród jakich nie występuje żaden dress code, więc na co dzień mogą nosić się luźniej. Są to portfele wykonane z przeróżnych materiałów, jak nylon, cordura, zaś rzadziej spotyka się portfele skórzane, jakie różnią się od rodzajów klasycznych różnego rodzaju kolorami oraz wzorami.

Wiele takich portfeli jest wodoodporna, normalnie są także wytrzymalsze oraz odporne na uszkodzenia. Zapięcie modeli sportowych jest trochę mocniejsze i dokładniejsze, gdyż zatrzasków znajduje się tam więcej, a zamek jest mocniejszy. To jaki portfel wybierzemy jest zależne, w jakiego typu sytuacjach będziemy go potrzebować, ponieważ tak naprawdę nic nie przeszkadza, by posiadać różne modele. Kiedy na przykład w pracy trzeba chodzić w garniturze, to oczywiście, iż portfel wybieramy do stylu ubioru, natomiast po skończonej pracy, kiedy możemy wyglądać luźniej, to można przerzucić się na bardziej sportowy styl. Jak widać wszystko zależne jest od sytuacji, z tego też względu nie możemy być niewolnikiem jednego portfela.