Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jakie buty nadają się na deskę? 16 grudnia, 2022

Chyba większość z nas dobrze wie o tym, jak bardzo ważne jest odpowiednie wybranie butów. Jest to ważne nie tylko w sytuacji butów, które zakładamy na co dzień, lecz w głównej mierze tych, jakie mamy na sobie, gdy trenujemy wszelkiego typu sporty. Właściwie dobrane obuwie jest niezwykle istotne przede wszystkim, gdy uprawiamy skateboard. Odpowiednio dopasowane buty na deskę powinny nam zagwarantować nie tylko większy komfort jazdy, lecz przede wszystkim dać poczucie bezpieczeństwa. Jest to najważniejszy sposób na skuteczne uniknięcie wszelkiego typu urazów. Warto zatem dowiedzieć się, jakimi cechami musi cechować się obuwie, jakie zakładamy na deskę.

skate

Autor: Treefort Music Fest
Źródło: http://www.flickr.com
Buty na deskę muszą posiadać między innymi solidną podeszwę. Przykładem niech będą chociażby.

Jeżeli istotnie chcesz dokładniej zgłębić to zagadnienie, kliknij jeszcze ten link oraz zdobądź cenne informacje! Ono na pewno okaże się dla Ciebie pomocne.

Idealnie, jeśli są one oklejone i szyte jednocześnie. Wygodę w znacznym stopniu zapewnia sprężysta okładzina mieszcząca się w środku buta.
Wiele osób twierdzi, że nie musimy mieć szczególnego obuwia na deskę. Niestety nie jest to prawda. Każdy, kto od dłuższego czasu jeździ na desce uważa, iż odpowiednie buty skate to podstawa! I wcale nie jest prawdą, iż aby kupić odpowiednio dopasowane buty tego rodzaju musimy przeznaczyć majątek. Wystarczy mieć na uwadze bardzo modne teraz na rynku buty Timberland, które obecnie można kupić w bardzo korzystnej cenie, a równocześnie gwarantują o wiele lepszy komfort jazdy. Inwestycja w buty Timberland może skutkować wieloletnim użytkowaniem!

Warto mieć na uwadze to, żeby obuwie na deskę miało cholewkę wykonaną ze skóry albo też z zamszu. W sytuacji wyściółki korzystniej jest wybrać tę wykonaną z materiału włókienniczego. Istotne jest również, by wewnątrz mieściła się delikatna, komfortowa wkładka. W butach skate doskonale sprawdza się także podeszwa przygotowana z tworzywa sztucznego. Należy zwracać uwagę także na to, czy przy obuwiu znajduje się odpowiedni system pasków, mających na celu utrzymywanie języka w środku buta. Język i kołnierz butów muszą być gąbkowane.
Jeżeli będziemy mieć na uwadze wszystkie te kwestie, bez wątpienia wybierzemy obuwie, które będziemy użytkować przez bardzo długi czas. Istotny jest również fakt, że odpowiednio dobrane obuwie (buty z kolekcji Skechers) na deskę zapewnia nam komfort jazdy oraz bezpieczeństwo.