Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jaki nabyć szampon do włosów? 7 marca, 2022

Półki w drogeriach uginają się pod balastem szamponów do , jednak znalezienie szamponu, jaki pod wieloma względami odpowiadałby naszym wyczekiwaniom, wcale nie jest takie łatwe.
Nierzadko decydujemy się na nabycie droższych szamponów z nadzieją, iż będą bardziej skuteczne.

Specjaliści przekonują jednakże, iż jakość nie za każdym razem idzie w parze z dużą ceną, a składniki szamponów są z reguły bardzo podobne, nawet jeśli koszt zakupu poszczególnych środków do włosów jest zróżnicowany. Nie trzeba więc kierować się wytyczną, iż droższe szampony do włosów będą lepsze od tych tańszych. W znalezieniu idealnego szamponu przydatna jest natomiast znajomość składników szamponów do włosów.
Biżuteria Cocktail’me

Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me
Kupując szampony włosów, koniecznie zwróć uwagę na przeznaczenie danego szamponu. Jeśli masz wysuszone włosy, nie kupuj szamponu do włosów przetłuszczających się, i na odwrót. Dla suchych włosów najlepsze są gęste preparaty bogate w składniki nawilżające, przykładowo masło shea i przeróżne olejki. Natomiast włosy łatwo przetłuszczające się w wyższym stopniu skorzystają na preparacie z substancjami ściągającymi, takimi jak olej cytrusowy i rumianek.

Zobacz kolejne tego typu niezwykle cenne źródło informacji na rozważany problem – kliknij tutaj i przeczytaj więcej w tej ofercie (https://novagroup.pl/kategorie-produktow/medycyna-estetyczna-i-kosmetologia/).

Świetnym wyborem są przeźroczyste szampony, jakie zawierają mniej substancji nawilżających. Natomiast dla włosów cienkich wskazane będą szampony powiększające objętość włosów. Podnoszą one włosy, natomiast umieszczone w nich białka osiadają na pojedynczych pasmach włosów, powodując, iż wyglądają one na grubsze. Kupno szamponu nie jest skomplikowane, jeśli wiesz, czego szukasz.

Trzymając się paru prostych reguł w czasie wyboru preparatu , zwiększysz swe szanse na to, iż po umyciu włosów danym specyfikiem będą one nie jedynie czyste, lecz gładkie a także błyszczące.