Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jaki może być skład surowcowy porządnych wojskowych skarpet? 12 maja, 2022

Skarpety to wbrew pozorom dość pasjonujący temat. Przecież zakładamy je niemal codziennie, warto byłoby zatem czasami pomyśleć bardziej, czy para skarpetek, po którą akurat sięgamy, będzie stanowiła dobry Wybór.
Niskiej jakości skarpetki włożone do eleganckich butów, mogłyby w bardzo zmniejszyć siłę całej prezencji.

skarpety wojskowe

Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com

Inne modele wybieramy na co dzień, inne z kolei chociażby do ćwiczeń fizycznych. Na szczęście są reguły ich wyboru i są one naprawdę nieskomplikowane. Jeśli chodzi o zasady dobierania skarpetek, to są one także bardzo ważne dla żywotności obuwia. Z tego powodu, że stopy są narażone na potliwość, nieodpowiednio dobrana skarpetka może sprawić nawet uszkodzenia butów. Przykładowo jeśli poszukujesz porządnych skarpetek, które wytrzymają trud wiążący się z długimi wycieczkami, to najlepszym wyjściem okazałyby się skarpety wojskowe. Są one świetne również do używania w lecie.
Tego typu skarpetki sprzedawane są w Kolorze grafitowym w typie podkolanówki. Na większą uwagę zasługuje również fakt, że bardzo dobrze nadają się do butów wojskowych albo profesjonalne pranie dywanów warszawa trekkingowych. Tego typu wojskowe skarpety charakteryzują się niezwykle wysoką wytrzymałością i niezwykle wysoką jakością wykonania, ponieważ produkowane są one dla polskiego wojska. W zależności od producenta, skład surowcowy takiego produktu może się nieco różnić. Ten skład mógłby posiadać dla przykładu bawełnę w 46% oraz 54% poliamidu. Skarpetki wojskowe mogłyby także posiadać skład 65% bawełny oraz 35% poliamidu. Jeszcze inna firma oferuje inne proporcje, czyli 83% poliestru, 16% poliamidu i 1% lycry.

Jeżeli chodzi o wymiary tego typu wojskowych skarpetek, to przykładowo może być to 29-30, co odpowiada rozmiarowi stopy 45-47 lub rozmiar skarpetek 27-28, co odpowiada wielkości stopy 42-43 czy na koniec rozmiar skarpetek 25-26 co odpowiada rozmiarowi stopy 39-42.
Kategorie: Bez kategorii Tagi: , , ,