Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jak zmieniał się sprzęt do golenia przez minione lata, dlaczego powinno się wrócić do starych technik 30 września, 2022

Elegancki mężczyzna to mężczyzna bez zarostu, to jedna z podstawowych reguł która dotyczy odpowiedniego wyglądu. Aktualnie, w epoce maszynek z wieloma ostrzami i elektrycznych golarek nie powinno być z tym żadnych problemów. Firmy produkujące sprzęt bez przerwy dodają kolejne ostrza do maszynek, pianki do golenia niemalże same wyskakują z pojemników, a jeśli ktoś będzie chciał to załatwić bez żadnego ostrza, to do wyboru będzie miał sporo urządzeń elektrycznych.

akcesoria do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak wszystko to kosztuje, i to dość sporo, typowy face na kosmetyczne akcesoria potrafi wydać kilkadziesiąt złotych, a przecież mężczyźni to połowa ludności na ziemi. Niestety tego typu pogoń za kolejnym dołożonym paskiem nawilżającym czy ostrzem nie będzie w trosce o twarze panów, lecz o portfele firm produkujących. Dawniej kupując zestaw do golenia truefitt &hill miało się go na lata. Solidnie zrobiony, z doskonałej jakości materiałów, potrzebował jedynie wymiany żyletek na nowe.

Lecz przy takiej polityce światowe koncerny niewiele by zarabiały, a na maszynkach, jakie po jednym goleniu trzeba będzie wyrzucić zarobić można już całkiem sporo. Obecnie coraz więcej panów uważa, że ileś tam ostrzy wcale nie będzie się lepiej sprawdzać przy goleniu, i wracają oni do typowych maszynek na żyletki czy brzytew. Co prawda takie golenie zajmuje więcej czasu, bo przecież należy przygotować krem (krem do cery wrażliwej) drharris, następnie go rozprowadzić delikatnym pędzlem Baxter California na twarzy, a później dopiero delikatnie pozbyć się zarostu.

Golenie było kiedyś rytuałem, trwającym niekiedy i kilkadziesiąt minut, ale dawał on wiele satysfakcji i przyjemności. I współczesnym panom trochę tego brakuje, zauważyli oni że przez technologiczne nowości zaczęli coś tracić. Stąd też zaczęła się brać rosnąca popularność tradycyjnych form golenia. Otwieranych jest coraz więcej sklepów które oferują różnego rodzaju maszynki, akcesoria i brzytwy, i bez przerwy zyskują one kolejnych klientów. Mężczyźni wiedzą bowiem, że za takie golenie nie tylko znacznie mniej zapłacą, ale jego rezultaty będą dużo lepsze.