Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jak wygląda sprawa z modą? Czemu tak ważne jest, byśmy prezentowali się schludnie i elegancko? 3 września, 2022

Jak to fajnie elegancko wyglądać, prezentować się w jak najbardziej korzystnym świetle. Kto z nas nad tym się nie zastanawia? To raczej logiczne i dość naturalne, że myślimy o tym i staramy się stawiać odpowiedni wygląd dość wysoko w hierarchii własnych potrzeb. Niekiedy jednakże brakuje natchnienia do takiego działania, przez co nie wiemy dokładnie, jakie są trendy, jakie mamy możliwości.

Moda męska

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Dobieramy jedną rzecz i zaraz ją odrzucamy, ponieważ nie pasuje nam w perspektywie całości. Wydaje się niektórym, iż tego typu problemy doświadczają tylko kobiety, a to nie prawda, bo tak samo często takie zjawisko pojawia się u mężczyzn.

Z czego to wynika? Wydaje się, że nie ma w tym temacie żadnej większej filozofii, najzwyczajniej w świecie fajny, interesujący wygląd to sposób, ażeby podkreślić swój styl, swoje podejście do życia i elementarną potrzebę schludności. To może i zabrzmi dziwnie, lecz niekiedy jesteśmy w stanie przyrównać takie sprawy do zasad higieny osobistej. Przecież nie myślimy o tym, czemu regularnie się myjemy, szczotkujemy zęby. To raczej coś standardowego. Tak samo, jak ubiór, staramy się prezentować jak najbardziej elegancko, czy mamy ku temu powód (jaka uroczystość) czy nie.

Po domu natomiast jesteśmy w stanie chodzić w samej bieliźnie, bo dom to nasz rejon, prywatna enklawa, w którym jesteśmy w stanie czuć się bardziej komfortowo i nikt nas nie ocenia. Niekiedy w przypadku mężczyzn czy kobiet istnieje problem z wyborem najbardziej dopasowanych ciuchów. Powiedzmy sobie otwarcie, iż wybór jest znaczny, ale jak z tego wszystkiego znaleźć to, co będzie dla nas idealne, będzie pasować do naszego stylu, zgra się z całością, z pozostałymi detalami ubioru. Dla mężczyzny zawsze łatwiej coś dobrać niż dla kobiety. No przecież koszule na spinki na są zawsze na czasie, nieważne z jakim mężczyzną mamy do czynienia, niskim czy wysokim.

Jeżeli jesteś zdania, że rozpatrywana tu problematyka jest ciekawa, zobacz oprócz tego więcej na portalu, który też proponuje podobne porady.

Ten krój, ta elegancja jest zawsze dostrzegalna. Pomimo to, niektórym mężczyznom korzystniej pasują koszule slim fit na Jest to najkorzystniejszy wybór dla szczupłych mężczyzn, i to dla tych o bardziej szerokich ramionach, jak i o delikatniejszej budowie. Dla tych pierwszych ten krój właściwie podkreśli rozbudowane barki i klatkę piersiową. Dla tych drugich to również najlepszy wybór, ponieważ krój sprawi, że górna część tułowia wyda się lepiej zbudowana. To niezwykle korzystne rozwiązanie dla mężczyzn o takiej posturze, ponieważ takie koszule są idealnie skrojone dla ich potrzeb.