Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jak wybrać właściwe obuwie? Pamiętaj, że takie obuwie musi być jak najbardziej wygodne i dopasowane do Twoich nóg 13 lutego, 2022

Tak to jest, że goniąc za modą robimy często dziwne rzeczy. W taki sposób na przykład fundujemy własnym stopom bardzo niemiłe tortury. Na przykład?

kliknij i czytaj

Autor: David Rizzico
Źródło: http://www.flickr.com
Wybieramy buty na wysokich obcasach, w których zdecydowanie nie czujemy się wygodnie. Jednak to nie wszystko. Tu nie chodzi tylko o naszą wygodę, ponieważ pojawiają się też zagadnienia istotniejsze, czyli związane ze zdrowiem. Konsekwencją więc wybierania niedopasowanych butów mogą być przykładowo haluksy. Jednocześnie schorzenia stóp mają odpowiednie przełożenie na nasze samopoczucie, między innymi na kondycję kręgosłupa. Jak więc dobrać dobre obuwie?

Kupując buty nie zapomnij, by nie kierować się tylko modą. Najistotniejsze, aby buty były modne i dopasowane odpowiednio z przeznaczeniem, jednocześnie muszą być właściwe jakości jak na przykład rock pillars. Co ciekawe, wybieranie bucików dla dzieci i starszych to zupełnie inna sprawa. Stopa ciągle ulega zmianie, z kolei buty i styl życia mają na to bezpośredni wpływ. Dobrym obuwiem możemy wyprofilować stopę, ale w identycznym sensie możemy dostrzec zwiastun deformacji czy innych problemów.

Jeżeli więc są możliwe takie problemy to możemy ograniczyć ich postępowanie przykładowo przez dobór właściwego obuwia – WGL. Buty powinny być dobrane tak, aby zapewnić komfortowe ruszanie palcami i żeby do wnętrza doszło powietrze. Zasadą jest to, że właściwych butów nie czuje się na stopach. Równocześnie muszą ochraniać przed urazami czy wychłodzeniem, kiedy zrobi się chłodno. Pozostałe części muszą być niezwykle właściwie spreparowane, przykładowo wyściółka powinna wchłaniać wilgoć, co zapewni stopie przewiew. Istotna jest również podeszwa z giętkiego tworzywa, która właściwie minimalizuje wstrząsy.

obuwie

Autor: Mack Male
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, wiele osób o tym zapomina, a obuwie jest całkiem ważne. To w sumie coś potrzebnego, coś co zawsze mamy na sobie i bez tego nie można normalnie funkcjonować.

Czy chcesz, przeczytać inne tego rodzaju materiały? Jeżeli tak, to wejdź na ten link i zobacz w artykule (https://bootky.pl/buty-demonia) więcej danych. One prawdopodobnie także Cię zaintrygują!

Musimy zazwyczaj dobierać tego typu buty, które może nie będzie modne, ale przede wszystkim wygodne. To zapewnienie, że nasze nogi będą pod dobrą opieką, a samopoczucie będzie dobre.