Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jak wybrać szampon do włosów, który będzie odpowiadał nam pod każdym względem? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę? 3 sierpnia, 2021

Półki w sklepach uginają się od szamponów do włosów, natomiast kupienie idealnego specyfiku, który okazałby się dobry pod każdym względem, może sprawiać trudności. Często więc, dla naszego spokoju, decydujemy się na kupno kosztownych kosmetyków wierząc, że będą bardziej skuteczne. Specjaliści natomiast sądzą, że jakość nie zawsze jest związana z ceną, zaś składniki szamponów są często bardzo podobne, i to do różnych typów włosów, jak dajmy na to szampon do włosów kręconych.

rzęsy

Autor: PR-ZONE
Źródło: PR-ZONE
Bardzo ważnym składnikiem szamponu są substancje powierzchniowo czynne, czyli takiego rodzaju jak alkilo-monogliceryd lub sól edta. To składniki, które posiadają działanie oczyszczające, otrzymać je można przykładowo z oleju kokosowego, palmowego czy sojowego. Takie środki są bardzo pomocne jeśli chodzi o usuwanie pyłu, użytych produktów do stylizacji włosów. Unikalna struktura składników czyszczących pozwala na spłukanie zanieczyszczeń, które znajdują się we włosach. (Polecamy )

Nabywając specyfiki do mycia włosów, powinno się zwracać uwagę na przeznaczenie szamponów. Jak mamy przesuszone włosy, to nie możemy kupować szamponu do włosów przetłuszczających się.

Czy omawiane zagadnienie wydaje się dla Ciebie atrakcyjne? To kliknij i zobacz, co zawiera solidna strona (http://www.pl.babor.com/products/linie-kosmetyczne/line) – odnajdziesz w tamtym miejscu nie mniej fascynujące dane.

I odwrotnie. Do włosów suchych najodpowiedniejsze są środki mające składniki nawilżające, jak szampony loreal (Polecamy ). Włosy, jakie szybko przetłuszczają się bardziej zyskają na szamponie zawierającym substancje ściągające, takiego rodzaju jak olej cytrusowy, rozmaryn i szałwia. Polecana jest także firma RevitaLash.

Dobrym wyborem będą też bezbarwne szampony, mają one mniejszą ilość substancji nawilżających. Do włosów cienkich oraz słabych najlepsze będą szampony wzmagające objętość fryzury. Unoszą one włosy, natomiast zawarte w nich białka osiadają na pojedynczych pasmach włosów. To sprawia, że wydają się grubsze (Polecamy też ). Tak naprawdę kupno właściwego szamponu nie jest aż tak trudne, jeśli wiemy, czego nam potrzeba. Jeśli będziemy trzymać się kilku podstawowych rad podczas wyboru, to podniesiemy szanse, iż po umyciu włosów wybranym specyfikiem będą one nie tylko czyste, ale i gładsze oraz bardziej błyszczące. Zapewne każdej z pań zależy na takim właśnie wymarzonym rezultacie.