Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

jak wybierać odpowiedni biustonosz 11 lipca, 2018

Dobierając typ stanika każda pani winna pamiętać, że należy go przystosować do formy piersi i wybrać stosowną konstrukcję, także porządnie dostosować wielkość. Kiepsko dostosowany format może skutkować bólem pleców, a nawet deformacją piersi. Ciężar piersi trzyma się na obwodzie, dlatego bardzo ważne jest skrupulatne zmierzenie owej partii ciała. Dzięki temu stanik będzie tworzył solenne wsparcie dla kręgosłupa.

czerwony biustonosz

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Bardotka to biustonosz, jaki charakteryzuje się tym, że górna linia miseczek biegnie poziomo w poprzek piersi. Ramiączka umieszczone są szerzej aniżeli w innych gatunkach biustonoszy, co razem z kształtem miseczek przynosi w efekcie wycięcie w kształcie kwadratu. Miseczki posiadają najczęściej fiszbiny, nieraz są także usztywnione. Poprzez usztywnienie miseczek podnoszą piersi – śliczna bardotka wpadła mi w oko. Na dodatek posiadają wcięcia na poduszeczki modelujące i podnoszące biust. Górna część miseczki jest zaokrąglona i ściśle przystaje do piersi. Bardotka ma grube, odpinane ramiączka, a w środku wykończona jest silikonową opaską, jaka utrzymuje biustonosz po odpięciu ramiączek.

Bardotka pięknie uwydatnia biust i zaokrągla go, mogą go nosić i panie o niewielkich piersiach, i o pełnym biuście. Bardotka to biustonosz na duże wyjścia, albowiem zazwyczaj dobieramy go do sukien wieczorowych, oraz ślubnych. Wiele z takich modeli ma odkryte ramiona, dlatego potrzebny jest biustonosz bez ramiączek, jaki prawidłowo podtrzyma piersi i ładnie podnosi je od góry. Niektóre modele bardotki posiadają również nisko wyciętą linię między piersiami, dzięki czemu pasują do sukien wieczorowych o głębokim dekolcie schodzącym się w literę VJagna.pl.

bardotka

Autor: Lupoline
Źródło: Lupoline
Bardotka będzie stosowna dla kobiet posiadających biust w dobrej kondycji i sprężystości tak, by za pomocą płytkich i wyciętych miseczek móc unieść piersi do góry. Bardotka to nadzwyczaj wdzięczny typ biustonosza. Pięknie formuje piersi sprawiając że wyglądają niezwykle ponętnie. Na duże wyjścia bardotka okaże się najlepszym wyborem. Istotne jest, by w doborze właściwego stanika pomogła kompetentna brafitterka, która znajdzie właściwy wymiar i budowę, oraz poradzi jak zakładać i nosić biustonosz –