Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jak ubrać dziecko na uroczystość komunii świętej? Co może być lepsze dla dziewczynki – alba czy sukienka? 6 maja, 2022

Komunia Święta jest wielkim wydarzeniem dla dzieci. Ciągłe próby w kościele, spotkania, katechezy – tak długie przygotowanie pokazuje, jak ważne jest to wydarzenie. Tak naprawdę jednak to rodzice mają najwięcej na głowie, bo muszą przygotować wszystko, to znaczy sprosić gości, przygotować spotkanie komunijne oraz także zatroszczyć się o strój dziecka.

Komunia Święta

Autor: Karen
Źródło: http://www.karenmac.com
To czasem całkiem duży problem, tym bardziej gdy mowa o stroju dla dziewczynek. Najważniejsza zaś kwestia to ta, co kupić: sukienkę komunijną albo może lepsza będzie alba komunijna? Wiele tak właściwie jest zależne od parafii, do jakiej uczęszcza nasze dziecko.

Czy prezentowany materiał Cię zainteresował? W takim wypadku zobacz odmienny polecany serwis nagrobki podwójne, który też zawiera absorbujące materiały.

Czasami daje się rodzicom możliwość wyboru, ale częściej jest tak, że najmłodsi mają odgórnie narzucony strój w jakim muszą się pojawić. Najczęściej są to alby komunijne – Aldeko – stroje komunijne.

W części regionów jednakże panuje tradycja ubierania sukienek, pomimo tego wciąż jest dyskusja, co jest lepsze. Tak naprawdę nie ma konkretnej odpowiedzi. Jeżeli jest jakiś wybór, to najlepiej najpierw zajrzeć do portfela. Wiadomo jednak, iż im ładniejszą suknię będziemy chcieli kupić dla naszej córki, tym będzie ona więcej kosztować. Powinniśmy w związku z tym sprawdzić, jak dużo mamy na takie wydatki pieniędzy i pamiętać przy tym, iż z albami nie mamy takiego problemu. Dobrze będzie porównać ceny jakie są w internecie. Można tam kupić używaną albę mniej więcej od około dwudziestu paru złotych, natomiast nową od stu pięćdziesięciu. W sieci również suknie do Pierwszej Komunii kosztują mniej. Jeżeli chodzi o sukienki, to używane już można nabyć za dwadzieścia, zaś nowe za pięćdziesiąt złotych.

dzieci przystępujące do I kominii

Autor: los bambinos
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak przy kupowaniu w sieci pojawia się też problem związany z dopasowaniem rozmiaru ubioru dla naszej pociechy. Jednocześnie nie mamy całkiem pewności, w jakim stanie dotrze do nas towar. Jeżeli natomiast chodzi o zakupy w sklepie tradycyjnym to ceny wahają się między osiemdziesiąt a dwieście złotych. Z sukienkami wygląda to identycznie, jednak zawsze możemy spróbować jeszcze inaczej zaglądając dajmy na to do second handu – odwiedź ten link.

Interesuje Cię skąd pozyskujemy informacje na przedstawiony w naszym artykule temat? Zachęcamy więc do następnej strony – tam mamy dla Ciebie istotne źródło (https://13tattoo.pl/).

Pamiętać także należy, żeby odłożyć gotówkę na dodatki komunijne, jakie są też niesamowicie ważne. Wianek komunijny, buty, czy torebka uzupełnią na pewno całość wizerunku.