Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jak trzeba dobierać okulary przeciwsłoneczne? Na jakie kwestie zwracać uwagę? Co jest istotne? 15 grudnia, 2022

Okulary przeciwsłoneczne są bardzo ważne, to na pewno coś więcej niż tylko modny dodatek do stroju. Dobre jakościowo soczewki ochraniają oczy przed nieprzyjaznymi promieniami UV, a ponadto polaryzują światło słoneczne.
Modele z podstawowym filtrem UV, przez stałą ilość przepuszczanego światła, są dobre w warunkach równomiernego nasłonecznienia.

odbitka - ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

botoks

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Zakres przyciemnienia oraz moc filtra dobiera się odnosząc do jasności otoczenia i wrażliwości na światło osoby, która nosi okulary. W tym sensie najlepsze są modele takie jak przeciwsłoneczne okulary miu miu. Inny typ, okulary polaryzacyjne minimalizują szkodliwe dla oczu światło, które odbija się od bardzo jasnych powierzchni.
Niezbędne jest to zwłaszcza zimą, gdy ostre słoneczne światło odbija się od śniegu czy lodu i podrażnia oczy. Poziom przepuszczania światła i ochrony przed promieniowaniem jest zależny od poziomu i mocy zastosowania filtra UV. Dobre są chanel okulary, a jak chcemy sprawdzić jakość filtra polaryzacyjnego, to najkorzystniej poprosić optyka o specjalistyczny test z ukazującym się obrazkiem, który widać dopiero po założeniu okularów. Istnieją także okulary fotochromowe, co oznacza tego rodzaju, które w zależności od nasłonecznienia, będą przepuszczać światło w różnym stopniu.
okulary przeciwsłoneczne miu miu

Autor: erik forsberg
Źródło: http://www.flickr.com
Pozwala to na prawidłowe dostrzeganie jednocześnie w warunkach intensywnego, lecz i niezbyt mocnego nasłonecznienia.

Powinniśmy pamiętać, iż okres przejścia od stanu zaciemnionego do jasnego wynosi jedynie kilka minut, tak więc przygotowanie okularów do niespodziewanej zmiany światła nie ma miejsca natychmiastowo. Nie jest istotne, jaki typ okularów wybierzemy, zawsze muszą być to wysokiej jakości modele, jak przeciwsłoneczne okulary emporio.