Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jak poradzić sobie z wrastającym zarostem oraz jak zadbać o pielęgnację brody? 24 czerwca, 2022

Wrastający zarost to problem, jaki dotyka wielu mężczyzn. Nie da się ukryć, iż kłopot ten jest niezmiernie uciążliwy, sprawia wypryski i podrażnienia, natomiast golenie bez zacięcia się jest wręcz niemożliwe. Mało tego wrastający zarost wywołuje też nieestetyczny design. Jeżeli posiadasz kłopot z wrastającym zarostem, naturalnie winieneś zadbać o parę rzeczy. Po pierwsze trzeba systematycznie robić peeling, który skutecznie usunie martwy naskórek, a mało tego dopomaga wrośniętym włoskom wydostać się na powierzchnię.

zadbana broda

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com

Peeling pożądane byłoby robić regularnie, zazwyczaj przed przystąpieniem do golenia. Nawet jeżeli nie mamy czasu na peeling, zawsze przed goleniem winniśmy dobrze zwilżyć twarz. Skuteczny okaże się plus masaż skóry twarzy, jaki także poprawnie przygotuje skórę do golenia. By nie posiadać problemu z wrastającym zarostem, należy także posiadać stosowną, ostrą maszynkę do golenia. Korzystajmy też z dobrych kosmetyków, kremów do golenia albo pianek łagodzących. Po goleniu zawsze winniśmy nawilżyć skórę oraz użyć balsamu bądź płynu po goleniu. Jeśli nie jesteśmy miłośnikami regularnego golenia, zamiast tego wolimy nosić brodę, również musimy dobrze o nią zadbać. Pożądane byłoby zaopatrzyć się w rozliczne akcesoria do pielęgnacji brody , jakie bez problemu znajdziembroda (serwis www)icznych sklepach. Zapewne wszelki mężczyzna ma obowiązek zainwestować w olejki bądź balsamy do brody, i także szampony oraz odżywki np: na wrastający zarost: .

Pielęgnacja brody za sprawą dobrych produktów, niewątpliwie

zestaw do golenia

Autor: Gabriel Molina
Źródło: http://www.flickr.com

doniesie doskonałe korzyści, jakie zauważymy w szybkim czasie. Broda stanie się miękka i znacznie bardziej podatna na modelowanie, korzyści odniesie także nasza skóra. W ofercie sklepów z akcesoriami do pielęgnacji brody, na pewno odszukamy również nozyczki do brody (nozyczki do brody i wąsów), szczotki albo grzebienie, które również przydadzą się w trakcie codziennej pielęgnacji.