Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jak pielęgnować cerę suchą? 7 stycznia, 2022

Sucha cera to strapienie bardzo wielu osób, w szczególności zimą. Odznacza się podrażnieniem i swędzeniem, co jest ogromnie kłopotliwe i nieestetyczne.

Są jednak metody na to, by cera sucha zamieniła się w skórę nawilżoną a także urodziwą.
pharmaceris n c-capilix

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością nie pocierać. Pocieranie jeszcze pogorszy stan cery jak też może przyczynić się do infekcji, a w dodatku nie przyniesie wytchnienia przy wrażliwej suchej cerze. Oprócz tego obniżyć kontakt z wodą. Sucha cera w szczególności nie kocha gorących, długich natrysków i kąpieli. Do czyszczenia twarzy używaj najlepiej łagodnych kosmetyków. I na pewno nawilżaj. Nawilżanie może być ambarasem – co wybrać z bogatej oferty sklepów kosmetycznych? Vichy normaderm krem cena którego nie jest nadto wygórowana? Dermatolodzy rekomendują środki z ceramidami . Są to naturalne cząstki, obejmujące kwasy tłuszczowe. Nawilżają one suchą skórę.

Jeśli masz ochotę przeczytać więcej danych na przedstawiany temat, to spójrz na opublikowany tutaj (http://www.ochota.centrumdemed.pl/) post a zobaczysz podobne interesujące informacje.

Korzystniej także kupić krem bądź maść zamiast w wyższym stopniu płynnych emulsji. Mają one mniejszą spoistość, co sprawia, iż mniej jest w nich komponentów potrzebnych suchej skórze. Tak naprawdę, czasami najlepiej będzie nabyć starą dobrą oraz gęstą wazelinę, by pozbyć się chronicznej suchości. Oddziela ona suchą cerę od czynników zewnętrznych, takich jak na przykład zimno. Może jednakże nie być najlepszym wyjściem przy cerze suchej, lecz trądzikowej. W takim wypadku wypróbuj serum do cery suchej.

Najtrudniej utrzymać suchą cerę w zadowalającej formie w okresie jesienno–zimowym. Chłodne powietrze wysusza, jednak możemy zapobiegać jego ujemnemu wpływowi na suchą cerę. Zimową porą może nam pomóc specyfik pharmaceris n c-capilix.
Kategorie: Dbaj o urodę Tagi: , ,