Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jak dbać o dojrzałą cerę? 26 października, 2022

Już po 40 roku życia u kobiet zaczyna zmniejszać się ilość hormonów, szczególnie estrogenu. Nie pozostaje to bez wpływu na naszą cerę. Dlatego wymaga ona troszeczkę innego traktowania. W okresie poprzedzającym menopauzę, w trakcie jej trwania i po jej zakończeniu obniżony stan estrogenów jest powodem pojawiania się rozmaitych objawów starzenia się skóry, zwanych starzeniem hormonalnym. Na skutek obniżenia stanu estrogenów następuje zwyrodnienie włókien elastynowych odpowiadających za elastyczność i odpowiednie naprężenie skóry.

zdrowa skóra

Autor: Audrey Xavier Brulu
Źródło: http://www.flickr.com
Następuje również zmniejszenie ilości związków posiadających zdolność wiązania wody. Dochodzi do ścieńczenia naskórka. Zanikowi ulega również tkanka podskórna. W wyniku tych procesów cera traci zwartość i giętkość, zwiększają się zmarszczki powstałe w skutek naturalnego procesu starzenia się. Wygląd skóry pogarsza również strata poprawnego nawilżenia spowodowana zmniejszająca się liczbą związków tłuszczowych. Nazbyt mała liczba lipidów w naskórku sprawia, że woda odparowuje, a okrojona zawartość kwasu hialuronowego mającego zdolność jej wiązania jeszcze bardziej zwiększa suchość (płtaków pod oczy).

Mało tego u osób, jakie nie używały należytej ochrony przeciwsłonecznej, na skórze pojawiają się rozmaite przebarwienia. Korzystna w walce z tymi zmianami może okazać się hormonalna terapia zastępcza, jakiej rozpoczęcie należy skonsultować z lekarzem. Hormonalna kuracja zastępcza nie uwalnia jednakże z obowiązku stosownej pielęgnacji cery.

Mnóstwo osób szuka interesujących faktów na ten temat problem. Niezłym rozwiązaniem będzie odwiedzić nasz serwis (https://www.mpmanagement.pl/zostan-modelem/). Rzeczywiście warto! Przekonasz się, że nie pożałujesz!

Przede wszystkim konieczny jest dobry dobór kremu. Obowiązkowo w kosmetyczce powinny się znaleźć krem przeciwzmarszczkowy jak też płatki pod oczy (krem przeciw zmarszczkom). Kosmetyki dla kobiet dojrzałych będą niestety drogie, jednak za to w największym stopniu bogate w składniki aktywne. Więcej: tu

Krem taki poza tym, że musi być odżywczy, aby polepszyć barierę lipidową wiążącą w skórze wodę, musi też zawierać niezbędne skórze składniki. Dobrze byłoby zapewniać w kremie kolagen będący rodzajem białka, z jakiego między innymi stworzona jest skóra. Istnieją substancje sprzyjające produkcji kolagenu przez organizm, dla przykładu witamina C. Dostarczenie tychże substancji budzi syntezę kolagenu. Krem taki musimy wklepać w skórę twarzy i szyi i dekoltu. Takie kremy kupimy w drogeriach oraz dobrych aptekach.