Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jak odpowiednio można się przygotować do górskiego wędrowania czyli wszystko o zakupie obuwia trekkingowego. 14 lutego, 2022

Wygodne, wodoodporne buty to nieodłączny element wyposażenia wszystkich piechurów. W sklepach ich propozycja jest bardzo duża, a ceny rozpoczynają się od około stu złotych a kończą nawet na ponad tysiącu. Tak więc jest w czym wybierać, lecz aby wybrać dobrze trzeba się chwilę zastanowić, co właściwie będzie potrzebne. Niewłaściwie dopasowane buty do górskich wędrówek w najlepszym razie będą niewygodne, ale niekiedy mogą spowodować zwichnięcia czy złamania nogi.

buty trekkingowe

Autor: Susanne DaDavidsson
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu przede wszystkim trzeba je dobrać do rodzaju wędrówek, i tu można rozróżnić trzy podstawowe ich odmiany.

Szukasz uzupełniających wiadomości na prezentowany tutaj temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej (https://lamalama.pl/) a przekonasz się, że to było bardzo proste.

Do krótkich wędrówek po niewymagającym szlaku, a także wtedy gdy na co dzień chce się nosić na nogach wygodne obuwie, doskonale nadają się niskie buty. Są one dość lekkie, mają dobrą wentylację i utrzymują komfort termiczny, a część modeli jest wyposażona w membrany wodoodporne. Jednak ze względu na to, że nie zakrywają one dobrze kostek, to nie zaleca się ich na trudniejsze szlaki, na których jest przykładowo więcej kamieni albo błota.

Następny rodzaj butów trekkingowych jest wykonany z podobnych materiałów, lecz posiada już wysoką cholewkę. Dzięki temu, że dużo lepiej ochraniają stopy przed urazem, to można już w nich wyjść w trudniejszy teren, zwłaszcza że dużo częściej niż lekkie buty wyposażono je w membrany. Ostatnią półką są buty typowo górskie, zrobione z grubej skóry, masywne i wyposażone w grubą podeszwę. W takich butach straszne nie będzie żadne błoto, deszcz czy śnieg, w każdej sytuacji bardzo dobrze dadzą sobie radę – więcej szczegółów.

więcej informacji

Autor: hrvargas
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście takie buty trekkingowe damskie raczej nie kosztują dwustu złotych, a jednak zapłacić za nie trzeba kilka razy więcej, ale nawet przy intensywnej eksploatacji bez problemów będą służyć kilka lat chodzenia. Kupując obuwie trekkingowe, bez znaczenia z jakiej grupy, zawsze trzeba je dobrze przymierzyć. Powinny być one wygodne i dobrze dopasowane, szczególnie nie mogą być za luźne, bo na górskim szlaku każdy drobiazg może spowodować nieprzyjemne odciski albo obtarcia.