Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jak najlepiej można dbać o długie włosy, podstawowe zasady ich pielęgnacji. 21 października, 2022

Długie, lśniące włosy są marzeniem wielu kobiet. Już zapuszczenie ich jest nie lada wyzwaniem, bowiem włosy jedynie do ramion będą potrzebować co najmniej kilka lat na to aby urosnąć. Przez ten czas muszą być wielokrotnie podcinane, co jeszcze czas ten może wydłużyć, ale jest to konieczny zabieg, jeśli będzie się chciało je mieć w odpowiedniej formie.

stylizacja włosów

Autor: Nathan O’Nions
Źródło: http://www.flickr.com
Problemem dłuższych włosów jest duża podatność na złamania, a oprócz tego rozdwajanie się końcówek. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, to jedyną możliwością będzie przycięcie takich włosów, niekiedy dość znacznie, z tego też powodu dużo korzystnie jest temu zapobiegać. Końcówki które mają tendencję do rozdwajania się powinno się regularnie odżywiać odpowiednimi fluidami, bardzo dobrym sposobem jest także delikatne przycinanie co pewien okres czasu. Poza tym długie włosy potrzebować będą systematycznej dbałości, bo tylko wtedy mogą one być w dobrym stanie. Jeśli nie zapomni się o tym, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć włosy do samego pasa lub spirulina w proszku nawet dłuższe.

zobacz nasze propozycje

Autor: Saxbald Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z podstawowych zasad pielęgnacji długich włosów jest odpowiednie rozczesywanie. Warto to zrobić również przed samym myciem, wówczas nie powinny się zbyt mocno plątać. Włosy powinny być suszone w rozpuszczonej postaci, przede wszystkim mogą wtedy szybciej schnąć, a poza tym będą mniej podatne na uszkodzenia. Suszenie jeżeli tylko to będzie możliwe powinno być zupełnie naturalne, trzeba do minimum ograniczyć stosowanie suszarki, bo ciepłe powietrze także działa niekorzystnie na stan włosów. Na zakończenie zostanie najważniejszy etap pielęgnowania, czyli dokładne uczesanie umytych i wysuszonych włosów.

Warto w tym celu kupić najlepsze przyrządy – przykładowo świetnie sprawdzają się w tej roli szczotki tangle teezer (zobacz: klik w link), jedne z najlepszych produktów tego typu na rynku. Poszukując dobrej szczotki warto odwiedzić jakiś znany internetowy sklep z kosmetykami do włosów, tam z całą pewnością powinno się udać kupić wszystko, czego będzie się potrzebowało do odpowiedniej pielęgnacji długich włosów.