Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jak efektywnie dbać o własne włosy? Wszystko zależy od tego, czy masz włosy suche czy też proste – każde z nich wymagają innej pielęgnacji 30 listopada, 2021

Chyba każda dziewczyna świetnie zdaje sobie sprawę z faktu, jak wielce istotne jest, aby odpowiednio dbać o swoje włosy. Często nie zdajemy sobie z tego w ogóle sprawy, jednakże włosy są niezwykle wrażliwe na wszystkie zmiany i bardzo szybko można na nich zauważyć wszystkie niekorzystne sytuacje w naszym życiu. Nic więc nadzwyczajnego, że producenci kosmetyków do włosów praktycznie prześcigają się w wymyślaniu nowych technologii, które pozwolą na jeszcze bardziej efektywną ochronę włosów.

Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o swoje włosy, wtedy na pewno powinnaś na początku zastanowić się, z jakim rodzajem włosów masz do czynienia.

Zaabsorbował Cię opublikowany w tym serwisie temat? Jeżeli tak, to oprócz tego wejdź na ten odnośnik – więcej przeczytasz w treści (https://wola.centrumdemed.pl/).

Każdy typ włosów potrzebuje bowiem trochę innej ochrony, a co za tym idzie – również innych kosmetyków. Nie wchodzi właściwie w grę zatem wypadek, kiedy w jednym domu wszyscy członkowie rodziny używają tego samego szamponu. Dla jednej osoby właściwy będzie na przykład szampon do włosów kręconych, jednak inna osoba już nie do końca będzie zadowolona z jego oddziaływania na włosy.

szampony do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle ważne jest, aby sprawdzić, czy ma się włosy zwyczajne, przesuszone czy też przetłuszczające się. Najczęściej można to stosunkowo prosto zaobserwować, jeżeli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości, wtedy możesz zapytać o to swojego fryzjera. Takie osoby widziały już setki różnych rodzajów włosów i bez wątpliwości potrafią sprawnie określić, z jakim typem włosów mają w tym przypadku do czynienia (zobacz na stronie).

Drugą bardzo ważną kwestią jest to, jakich dokładnie kosmetyków wymagają Twoje włosy. Oczywiście przede wszystkim powinnaś unikać wszelkich kosmetyków zawierających w swoim składzie chemiczne dodatki – co do zasady, im bardziej naturalny skład danego kosmetyku, tym lepiej dla Twoich włosów. Jeśli nie znasz się na składach kosmetyków, wtedy możesz zapytać o to własnego fryzjera. On na pewno będzie w stanie coś Ci polecić – dla przykładu kosmetyki Loreal, które dzisiaj są właściwie najczęściej polecane przez fryzjerów (zobacz). Jeżeli chcesz sama wybrać najbardziej odpowiednie dla Ciebie specyfiki, wtedy możesz poszukać wiadomości na temat ich składu w internecie. Dodatkowo, w niektórych sklepach internetowych możesz znaleźć składniki to samodzielnego wyrobukosmetyków do włosów. Jeżeli chcesz mieć gwarancję, że w Twoim szamponie są tylko naturalne składniki, wtedy z pewnością będzie to dobry pomysł.