Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jak dużo pracy wymaga uszycie kostiumu? 13 lipca, 2022

Bycie artystą teatralnym to ogromny kawał chleba. Każdy, kto kiedykolwiek miał styczność z owym fachem, wie że wymaga on mnóstwo od człowieka. Głównie czasu, krocie czasu, jaki należy poświęcić na uczenie się kwestii.
Outlet

Autor: Gavin Craigie
Źródło: http://www.flickr.com

szycie ubrań

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast za sceną jest jeszcze więcej roboty. Zajrzyjmy za scenę.

zlecę szycie

Autor: Ha pegg
Źródło: http://www.flickr.com

Za każdym aktorem stoi ogromna ilość statystów, którzy dbają o dobrą prezencję artystów. Makijażyści dbają o to żeby twarz się nie błyszczała, albo mają więcej roboty, gdy artysta gra rolę, jaka potrzebuje pracochłonnej charakteryzacji. Czasami odpowiednie ucharakteryzowanie trwa pół dnia. Sami zdajecie sobie sprawę, że to mnóstwo wymagająca od aktora oraz od makijażystów praca. Lecz najbardziej czasochłonne jest szycie ubrań, w które czasem zaangażowanych jest kilkudziesięciu ludzi. Uszycie tylko jednego przebrania może zabrać kilka tygodni. Niektóre ubrania wymagają sprowadzania rzadkich materiałów, jak na przykład futer lub jedwabiu. By się dowiedzieć jak długo trwa tworzenie całego stroju stwierdziłem, iż zlecę szycie szycie na miarę wrocław przebrania Spider-mana. Okazało się, iż koszt stworzenia takiego ubrania będzie kosztować gigantyczną kwotę dwóch tysięcy złotych. Jak widać szycie – noor.pl/ kostiumów dla aktorów teatralnych wymaga od pracownika mnóstwo. Przede wszystkim precyzyjności, gdyż ilości materiałów są skończone, z tego powodu profesjonalista nie ma możliwości się mylić. Niektóre kostiumy wymagają połączenia na przykład bardzo grubej skóry z lnianą tkaniną jaka jest również niełatwy w obróbce. W takim wypadku do pracy przystępuje nawet sześciu pracowników, jacy najpierw zmiękczają skórę, aby potem grubą igłą do szycia złączyć za pomocą żyłki wędkarskiej oba materiały. Nie dosyć, iż zawód artysty teatralnego jest trudny to za nim stoi mnóstwo innych pracowników, którzy troszczą się o jego odpowiedni wygląd w czasie spektaklu.

Nic dziwnego teraz, że bilety na najnowsze spektakle są drogie, kiedy już to wszystko wiecie. To co widzimy na deskach teatru to jedynie wierzchołek góry lodowej.