Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jak dobrze pachnąć – czyli co mieć na uwadze w czasie wybierania odpowiednich perfum 17 lipca, 2020

Zapachy są jak druga skóra. Stanowią dopełnienie doskonale leżącego stroju, akcentują charakter stosującej je osoby. Jednak niestety zwykle zdarza się, że zapach, który został niewłaściwie dobrany, gryzie się ze wizerunkiem konkretnej osoby, powodując dysonans w odbiorze całości. Sam właściciel zapachu gryzącego się z naturalnym zapachem skóry, może czuć się źle, otoczony takimi zapachami.

drogeria

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
W pojedynczych przypadkach zapachy, szczególnie intensywne korzenne lub orientalne nuty powodują bóle głowy, spadek koncentracji bądź ogólne rozdrażnienie. Tu również powodem może być niewłaściwy dobór perfum. Niezwykle ważne jest, żeby były to oryginalne kosmetyki . Najczęściej mieszaniny tanich składników zawierają mocno drażniące substancje.

Istnieją pewne grupy zapachów, które są większym wyzwaniem dla kupujących je osób. Są intensywne, więc należy ich używać bardzo oszczędnie, gdyż nadmiar ulatniających się olejków eterycznych może doprowadzić do migreny nie tylko osobę ich używającą, ale również najbliższe otoczenie, które chce czy nie chce musi także wdychać nielubiane zapachy. Intensywność zapachu sprawia też, że nie nadaje się on na każdą okazję, w szczególności nie jest odpowiedni na co dzień, do pracy. To perfumy pasujące na szczególną okazję, jak choćby randka, impreza rodzinna albo towarzyska.

Poczytaj więcej o różnych rodzajach perfum: www

Grupy zapachów szczególnie intensywnych i charakterystycznych to przede wszystkim perfumy perfumy francuskie orientalne, szyprowe i korzenne. Tutaj znajduje się większa ilość olejków uznawanych powszechnie za ciężkie. To też grupa zapachów mających tyleż samo zwolenników, jak i przeciwników. I jest to zrozumiałe, gdyż przy tak wyrazistych perfumach nie da się pozostać na nie obojętnym. Zatem albo się je uwielbia, albo ich nie toleruje. Również pośród producentów daje się wyróżnić kilku takich, których znakiem charakterystycznym były i są wciąż zapachy intensywne i charakterystyczne. Należą do nich z pewnością perfumy Paco Rabanne, starsze perfumy Diora czy Givenchy, duża grupa od Thierrego Mugler oraz przede wszystkim wszystkie perfumy z bliskiego wschodu.