Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jak dobrać właściwe buty męskie na każdą okazję? 1 grudnia, 2022

Wielu osobom wydaje się, że w porównaniu do odzieży damskiej zasób tej męskiej jest bardzo ograniczony, dzięki czemu podejmowanie decyzji jest o wiele łatwiejsze i że podobnie jest z obuwiem. O ile co do wyboru różnych typów i modeli butów męskich w porównaniu do damskich można w tym miejscu się zgodzić, o tyle dobieranie butów do danej okazji także w przypadku panów potrafi nastręczyć niemałych problemów.

Widać to w szczególności po skutkach nieprawidłowego dopasowania butów, które nawet często można obserwować na ulicach polskich miast, ale i za granicą. Nierzadko dotyczy to także kwestii niepoprawnego doboru eleganckich spodni, których za długie nogawki tworzą powyżej butów nieeleganckie fałdy.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne atrakcyjne informacje na frapujący Cię temat. Przejdź do kolejnego tekstu i czytaj wpis (http://crossjeans.pl/on).

Natomiast za krótkie spodnie odsłaniają kostkę w skarpetce, co jest właściwie przeciwieństwem elegancji. Tak samo kwestia wygląda z butami, jednak problem nie leży w dopasowywaniu rozmiaru, bowiem dla większości ludzi sprawa dopasowywania butów do numeru nie stanowi większego problemu. Trudności powstają przy wybieraniu modelu.

Inne na wesele przyjaciela, a inne na rozmowę o pracę
W Polsce niestety u wielu ludzi nadal pokutuje przekonanie, że garnitur dla mężczyzny to jeden zestaw pasujący do wszystkich okazji. Niejednokrotnie obejmuje to również buty.

Buty biznesowe

Źródło: flickr.com

W rzeczywistości sprawa ta nie jest aż tak prosta i wymaga głębszego przemyślenia. Analogicznie bowiem jak istnieje dużo możliwych kompletów odzieży dla panów na rozmaite okazje, tak do tych kompletów dobiera się różnorodne obuwie. Zasady etykiety w tego rodzaju sytuacjach przewidują, że im bardziej uroczysta uroczystość, tym garnitur ma być ciemniejszy, a dotyczy to także butów.
Buty biznesowe są dostępne w sporym wyborze, trzeba tylko dokładniej poszukać.

Odpowiedni model butów garniturowych
Profesjonalne poradniki w kwestii tego, jak należy dobierać buty do garnituru mówią o tym, że obecnie cały czas często można spotkać panów w obuwiu zupełnie niemodnym i pozbawionym smaku, co znacznie odbiera im elegancję. Na szczęście ta proporcja z wolna się odwraca. Zobacz więcej na

Obuwie garniturowe musi mieć odpowiedni kształt, najlepiej jak najbardziej zbliżony do klasyki i możliwie nie ekstrawagancki. Rzecz jasna należy także mieć na uwadze takie kwestie jak staranne wypastowanie butów przed daną uroczystością.