Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jak dobrać właściwe buty męskie na każdą okazję? Czerwiec 22, 2018

Wielu osobom wydaje się, że w porównaniu do odzieży damskiej zasób tej męskiej jest bardzo ograniczony, dzięki czemu podejmowanie decyzji jest o wiele łatwiejsze i że podobnie jest z obuwiem. O ile co do wyboru różnych typów i modeli butów męskich w porównaniu do damskich można w tym miejscu się zgodzić, o tyle dobieranie butów do danej okazji także w przypadku panów potrafi nastręczyć niemałych problemów.

Widać to w szczególności po skutkach nieprawidłowego dopasowania butów, które nawet często można obserwować na ulicach polskich miast, ale i za granicą. Nierzadko dotyczy to także kwestii niepoprawnego doboru eleganckich spodni, których za długie nogawki tworzą powyżej butów nieeleganckie fałdy. Natomiast za krótkie spodnie odsłaniają kostkę w skarpetce, co jest właściwie przeciwieństwem elegancji. Tak samo kwestia wygląda z butami, jednak problem nie leży w dopasowywaniu rozmiaru, bowiem dla większości ludzi sprawa dopasowywania butów do numeru nie stanowi większego problemu. Trudności powstają przy wybieraniu modelu.

Inne na wesele przyjaciela, a inne na rozmowę o pracęW Polsce niestety u wielu ludzi nadal pokutuje przekonanie, że garnitur dla mężczyzny to jeden zestaw pasujący do wszystkich okazji. Niejednokrotnie obejmuje to również buty.

Buty biznesowe
Źródło: flickr.com

W rzeczywistości sprawa ta nie jest aż tak prosta i wymaga głębszego przemyślenia. Analogicznie bowiem jak istnieje dużo możliwych kompletów odzieży dla panów na rozmaite okazje, tak do tych kompletów dobiera się różnorodne obuwie. Zasady etykiety w tego rodzaju sytuacjach przewidują, że im bardziej uroczysta uroczystość, tym garnitur ma być ciemniejszy, a dotyczy to także butów. Buty biznesowe są dostępne w sporym wyborze, trzeba tylko dokładniej poszukać.

Odpowiedni model butów garniturowychProfesjonalne poradniki w kwestii tego, jak należy dobierać buty do garnituru mówią o tym, że obecnie cały czas często można spotkać panów w obuwiu zupełnie niemodnym i pozbawionym smaku, co znacznie odbiera im elegancję. Na szczęście ta proporcja z wolna się odwraca. Zobacz więcej na

Obuwie garniturowe musi mieć odpowiedni kształt, najlepiej jak najbardziej zbliżony do klasyki i możliwie nie ekstrawagancki. Rzecz jasna należy także mieć na uwadze takie kwestie jak staranne wypastowanie butów przed daną uroczystością.