Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Jak dbać o uzębienie? 31 sierpnia, 2018

Lśniący uśmiech prezentujący białe ząbki to nie jedynie atrybut człowieka sukcesu, lecz też marzenie niejednej z nas. Poznaj najistotniejsze potrzeby Twoich ząbków!
Codzienna higiena uzębienia. To do znużenia przypominane zdanie zdaje się oczywistością.

Niestety, badania pokazują, że nadal wiele

jak robić zęby

Autor: Axami
Źródło: Axami

osób niedostatecznie dba o codzienną higienę zębów albo czyści ząbki pobieżnie. Wskazane jest zatem jest przypomnieć, iż czyszczenie zębów przez 2-3 minuty co najmniej dwa razy na dzień, a najlepiej po każdym jedzeniu, jest kluczowe w wojnie o śliczny uśmiech. Poza zębami powinno się szorować także język, na jakim zbierają się liczne bakterie tworzące osad – przejdź do strony http://aurident.pl ciekawe źródłootki zawierają dodatkową nawierzchnię czyszczącą przeznaczoną dla języka. Czyszczenie ząbków nie ogranicza się jednak tylko do szczotkowania. By skutecznie zadbać o ząbki, powinniśmy też za każdym razem dokonywać przemycia powierzchni międzyzębowych z pomocą nici stomatologicznych, które zazwyczaj zawierają fluor. Nitkowania trzeba dokonywać z góry na dół, by nie ranić dziąseł. Celem powiększenia ochrony jamy ustnej, wskazane jest także płukać ją przeznaczonymi do tego celu płynami. Odkładanie się kamienia nazębnego jest to proces naturalny, jaki tyczy się nawet ludzi szczotkujących ząbki po każdym posiłku. Do jego powstawania przysparzają się resztki pożywienia, mikroorganizmy oraz substancje zawarte w ślinie. Nie jest możliwe bezpieczne jak też efektywne usunięcie go na własną rękę w domu. Stąd też, aby zatroszczyć się o ząbki (wrocławska klinika dentystyczna Aurident), dentysta z Wrocławia zaleca raz na pół roku wybrać się do gabinetu stomatologicznego na zabieg zwany scalingiem.

dentysta z Wrocławia

Autor: Wen Chen
Źródło: http://www.flickr.com

Atuty zdrowej diety łączymy przeważnie z jej dobroczynnym wpływem na nasze wewnętrzne organy bądź cerę. Ale przecież również zęby czerpią z jedzenia istotne dla siebie składniki – dobry post w . Ażdobry post w http://www.aurident.plć ząbków, musimy dostarczać im właściwą ilość wapnia, najrozsądniej w połączeniu z witaminą D, jaka ułatwia jego absorpcję.

Wapń odnajdziemy przede wszystkim w mleku oraz jego przetworach takich jak maślanka czy sery. Sporą jego ilość zawierają również sardynki i śledzie z puszki, orzechy, warzywa strączkowe jak też pieczywo pełnoziarniste.
Kategorie: Dbaj o urodę Tagi: , , ,