Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Golenie zarostu. Jak prawidłowo wykonywać ten zabieg? 11 kwietnia, 2022

Gdy mówimy o dbaniu o własny wygląd wydaje się, iż mężczyźni nie poświęcają takiemu tematowi nazbyt wiele uwagi. Jednakowoż ten kto chce posiadać nieskazitelną cerę idealnie gładką wie ile wysiłku potrzeba włożyć w to aby tak wyglądać. Golenie to temat, jaki wymaga cierpliwości jak również dojścia do swego rodzaju wprawy. W jaki sposób zatem powinno się to robić poprawnie by osiągnąć pożądane efekty? Na początku golenie może sprawiać trudności. Jest to coś czego trzeba się nauczyć, a co ważne nauczyć jak robić to dobrze.

pędzel do golenia
W końcu po osiągnięciu wprawy golenie zarostu wejdzie już w krew i stanie się bardziej naturalne, natomiast wymaga to czasu i pewnej istotnej wiedzy. Właściwy sposób przygotowania do zabiegu, samo golenie i zadbanie o skórę pozwolą nam osiągnąć świetne efekty. Przed zabiegiem trzeba koniecznie otworzyć pory skóry. Można to zrobić za pomocą ciepłego, zwilżonego ręcznika przyłożonego do twarzy na mniej więcej minutę. Podobny rezultat otrzymamy gdy będziemy się golić po wyjściu spod prysznica, jak skóra jest rozgrzana. Następnie należy oczyścić skórę przy pomocy peelingu. Świetnie sprawdzą się różnego rodzaju organiczne kosmetyki jak peelingi z dodatkiem łupin orzechów albo cukrowe. Takie specyfiki złuszczą naskórek, który może przeszkadzać w goleniu jak również tępić maszynkę. Twarz następnie należy przemyć ciepłą wodą.

Zanim zaczniemy golenie należy zwilżyć skórę i koniecznie zmiękczyć zarost. Do tego celu odpowiedni będzie olejek przed goleniem. Potem stosujemy środek, jakiego będziemy używać w czasie golenia. Mogą to być różne żele do golenia albo pianka do golenia cena właściwie nie jest tu tak istotna . Ważne aby produkt był wysokiej jakości, co nie znaczy, że musi sporo kosztować. Kosmetyk musi zostać na brodzie około dwie minuty by dobrze zmiękczyć zarost.

Do golenia na mokro idealna jest do tego maszynka Edwin Jagger Razor. Jest to doskonałej jakości sprzęt, który pozwoli osiągnąć świetne rezultaty. Rozpocząć trzeba od golenia z włosem wypłukując ostrze co dwa pociągnięcia. Pamiętajmy aby nie przyciskać go mocno do skóry. Dobre ostrze nie wymaga dużo siły.

Jeżeli szukasz czegoś szczególnie ciekawego na podnoszony w tym miejscu temat, to kliknij i spójrz na tekst (http://fryzjerpiaseczno.pl/stylizacja-paznokci/) tamtego artykułu!

Później można ogolić się pod włos aż do idealnie gładkiej skóry. Na koniec trzeba spłukać twarz chłodną wodą oraz zastosować balsam nawilżający.