Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Golenie jako nieodzowny obowiązek zadbanych mężczyzn, jakiego rodzaju akcesoria najlepiej do niego stosować. 10 czerwca, 2022

Jednym z atrybutów prawdziwych mężczyzn jest zarost. Wąsy i brody rosną u panów praktycznie od wielu wieku nastoletniego, i praktycznie do samego końca trzeba o nie dbać. Dzisiaj modny mężczyzna to taki, który jest bez zarostu, lecz wypielęgnowane wąsy i broda także będą dopuszczalne. Lecz nie można nosić zarostu, który jest niechlujny, tylko przystrzyżony i wypielęgnowany. Czasami można jeszcze tolerować parodniowy, męski zarost, lecz tylko w nieoficjalnych sytuacjach, na oficjalniejsze okazje należy jednak zadbać o to, aby żadnego zarostu nie mieć.

A do jego pielęgnowania jest kilka różnych sposobów. Osoby tak zwane nowoczesne, które nie lubią takich pielęgnacyjnych czynności wybiorą zapewne maszynki elektryczne, przy ich pomocy da się rozprawić z zarostem sprawnie i bez potrzeby użycia czegokolwiek innego. Lecz większości panów taki sposób golenia nie do końca podchodzi, wolą oni klasyczne metody. Najstarszą i powszechnie uznawaną za dość ekstremalną jest używanie brzytwy. Przed laty, kiedy nie znano maszynek, to była jedyna możliwość, ale obecnie nie każdy wytrzymałby z ekstremalnie ostrym ostrzem na brodzie.

maszynka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejszą współcześnie metodą golenia są najróżniejsze maszynki. Oferowane są one w dużej ilości odmian, od najtańszych tanich maszynek jednorazowych aż po zaawansowane, kilkuostrzowe modele. Lecz golenie to nie tylko brzytwa czy maszynka. Zarost przed nim powinno się dobrze zmiękczyć, a tu przydadzą się bardzo pianki do golenia . Mniej popularne, lecz ponoć znacznie lepsze będzie zastosowanie typowego pędzla i specjalnego kremu, tyle że większości panów zwyczajnie nie będzie się chciało z tym bawić.

Zainteresowały Cię podane informacje? Bardzo nas to raduje i jednocześnie zachęcamy Cię do serwisu autora (https://www.dentystakaniak.pl/o-praktyce/) po kolejną porcję detali.

Po goleniu warto także zadbać o podrażnioną skórę. Doskonale sprawdzi się przy tym jakiś dobry balsam po goleniu, wielu mężczyzn bardzo chętnie sięga również po ałun, jaki ma działanie bakteriobójcze i ściągające, a równocześnie doskonale hamuje krwawienie. Kupując kosmetyki i akcesoria do golenia należy szukać sprawdzonych, pewnych firm, tu na przykład świetnie prezentują się produkty firmy dovo razors.